Globus je další, kdo v komunikaci - nejen ve vánoční - zdůrazňuje poctivost

S letošními Vánocemi startuje obchodní řetězec nový komunikační koncept od agentury C3.

  • 13. 11. 2019 16:45

Obchodní řetězec Globus přichází s novou dlouhodobou marketingovou komunikací, ve které zdůrazňuje, že kdo chce dělat věci poctivě, cestu si nezkracuje. „Chceme ukázat, že ve všem, co děláme, usilujeme o největší hodnotu pro lidi kolem nás. Že jsme hrdí na svou cestu, která není ta nejjednodušší, ale vede k důležitým věcem,“ popisuje koncept Petr Ptáček, ředitel marketingu Globusu.

Nový komunikační koncept Globus odstartoval vánoční kampaní v televizi, mediamix zahrnuje také rádio, online, out-of-home, instore, letáky a katalog Globus. V televizi se objeví hned trojice spotů. První je obecný a ukazuje přístup Globusu, který si dává záležet na všem, co dělá, stejně jako jeho zákazníci přistupují k věcem, na kterých jim opravdu záleží. Vánoční spot je v tomtéž vizuálním stylu, a ukazuje už konkrétní vánoční přípravy a atmosféru, kterou tvoří Globus se zákazníky společně. Třetí verze je spojená s akční nabídkou a ukazuje mobilní aplikaci Můj Globus, díky které si zákazníci mohou tvořit nákupní seznamy.

Komunikační koncept bude následně rozvíjen v dalších kampaních a komunikaci Globusu. Za zpracováním kreativy komunikace stojí agentura C3, spoty režíroval Luboš Vacke.

S podobnou myšlenkou, jako je u sítě Globus poctivost, a kampaní s názvem Trpělivost letos přišel Budějovický Budvar. V ní zákazníky přesvědčuje, že pokud se chtějí napít opravdového ležáku, není možné jeho výrobu urychlit. Téma trpělivosti potažmo poctivosti se objevuje také v aktuální kampani na Mistrův ležák značky Velkopopovický kozel, která svou premiéru měla už loni.

Z vánoční kampaně Globusu

Z vánoční kampaně Globusu

Z vánoční kampaně Globusu

Z vánoční kampaně Globusu

Vánoce tvoříme společně
Kreativní agentura
Značka
Klient