Jak překročit crowdfundingový cíl o 8000 %? Nezapomeňte na kvalitní videokampaň

Agentura Craft Lab přibližuje svou kampaň na kondukční sluchátka výrobce Sentien Audio.

  • 16. 09. 2021 21:00

Prorazit v záplavě crowdfundingových kampaní není vůbec jednoduché. Originální nápad a jeho bezchybné provedení jsou v tak velké konkurenci nutnou samozřejmostí. A přestože slýcháme příběhy o úspěšných projektech založených na principu skupinového financování téměř každý den, jen málo z nich překoná hranici desetinásobku svého původního cíle.  Jednomu českému startupu se ovšem nedávno podařilo svůj původní cíl znásobit téměř stokrát, a to na platformách Kickstarter a Indiegogo.

Sentien Audio

Sentien Audio: Say Hello to Your New Superpower

Sektor výrobců spotřební elektroniky je přesycen konkurencí stejně jako crowdfundingové platformy. O to více je tedy úspěch firmy Sentien Audio pozoruhodný. Jejím produktem jsou kondukční sluchátka, která nemusí být díky technologii přenosu zvuku vibracemi přes lebeční kost zasunuta v uších. Výrobce tak uživateli nabízí kombinaci mezi zábavnou multimediální platformou a handsfree systémem, kterou může nosit prakticky neustále, protože může zároveň vnímat zvuk ze sluchátek i z okolí. Zajímavý a nekonvenční nápad je sice pro takto úspěšnou kampaň nezbytností, ovšem pokud ho nepodpoří i neméně nápaditá kampaň, může v záplavě crowdfundingových projektů snadno zapadnout. Úspěchu tohoto výrobce kondukčních sluchátek si povšiml dokonce i web Forbes.com. Autor článku připisuje úspěch společnosti Sentien Audio primárně jejímu kampaňovému videu, které měla po kreativní i produkční stránce na starosti agentura Craft Lab. „Najít rovnováhu mezi poutavým a popisným videem je vždy velkou výzvou. Ovšem pokud se jedná o klienta, jako je Sentien, je to o dost jednodušší. Nebojí se zkoušet neotřelé věci na hraně a jeho produkt nabízí spoustu kreativních možností,“ popsal Ivan Číhal, spoluzakladatel agentury Craft Lab.

Sentien Audio

Sentien Audio: Say Hello to Your New Superpower

Video představuje sluchátka Sentien Audio jako jeden z vynálezů v arzenálu tajného agenta ve stylu Jamese Bonda. Jednotlivé funkce sluchátek poté agentovi pomáhají při plnění jeho tajných úkolů. Narativ videa je natolik zajímavý a komický, že udrží divákovu pozornost – ten se tak dozví, co může od sluchátek očekávat. Akční ráz zároveň nabízí ideální příležitosti pro poutavé záběry produktu a ten správný mix emocí. „Craf Lab předčil konkurenci hlavně díky kreativitě svých nápadů, perfektní pracovní morálce, mezinárodním zkušenostem a pozitivnímu přístupu. Umí skvěle vybalancovat humor, profesionalitu a bezproblémovou komunikaci,“ okomentoval spolupráci s autory kampaně Imrich Valach, CEO Sentien Audio. Kvalitně natočené kampaňové video s maximálním možným zaměřením na produkt dokázalo diváky přesvědčit, že sluchátka Sentien Audio stojí za jejich podporu. A i díky tomu mohl jejich výrobce dosáhnout tak fenomenálního úspěchu, který dokazuje, jak důležité je při tvorbě crowdfundingových kampaní nepodcenit marketingovou komunikaci a kampaňové video, které je hlavním nástrojem prezentace projektů na většině crowdfundingových platformách.

Text je placenou propagací agentury Craft Lab

Say Hello to Your New Superpower
Kreativní agentura
Produkční agentura
Značka
Klient
Nasazení
17. 09. 2020 - 16. 04. 2020
Mediamix
Creative director, account director, režie, copywriter
Creative director, režie, hlavní kameraman
Kreativní producentka