„Jeden film nestačí.“ V nových znělkách kina Aero hrají Plodková, Melíšková či Neužil

Žižkovské kino po sedmi letech přichází se dvěma novými spoty, opět v režii Jana Vejnara.

  • 20. 10. 2020 16:50

Žižkovské kino Aero proslulé svým geniem loci a diváckou základnou chtělo změnit tón komunikace skrze filmové znělky a nahradit předchozí spot režiséra Jana Vejnara. Jednalo se o oblíbenou znělku z roku 2013, v níž Godzilla útočí na „brakuvzdorné“ kino. Nové originální znělky mají líp vystihovat současné směřování a dramaturgii kina. Diváci v nich mohou najít několik filmových citací i hrdinů zasazených do prostředí zneklidňující žižkovské a pražské scenérie nočního města. Znělky mají ve zhasnutém sále na velkém plátně navodit během minuty silnou atmosféru fikčního světa.

Režisér Vejnar a producentka Kamila Dohnalová spolu s ředitelem a dramaturgem kina Jiřím Flíglem se shodli, že je třeba vytvořit atmosférické spoty, které odkazují k současnému repertoáru Aera i jeho žižkovskému útočišti. Proto tvůrci pojali řešení jako citace ze slavných i méně známých filmových děl, které poznají jen ostřílení cinefilové. Do hlavních rolí byli obsazeni herci typově podobní svým předlohám, ať už z řad slavných herců – Jana Plodková, Klára Melíšková, Cyril Dobrý, Eliška Křenková, Václav Neužil, tak i přátelé okolo kina a méně známí herci. Casting dělala Maja Hamplová.

Režisér Vejnar ve spolupráci s kameramanem Šimonem Dvořáčkem se rozhodli nasnímat oba spoty na snížený frame rate, který více evokuje dojem náhodného sledu prchavých okamžiků ze života noční metropole. Ve zvuku dominuje hudba, kterou pro první verzi znělky složil a nahrál saxofonista Jan Kyncl a pro druhou verzi elektronicko-experimentální Aid Kid. Obrazovou postprodukci zajistili UPP, grafiku Achtung, zvuk Napa Records.

Podtitul znělek Jeden film nestačí je používán i jako claim na drobném merchi, jako jsou vratné kelímky, pivní tácky a trička kina.

Jeden film nestačí
Produkční agentury
Značka
Klient
Nasazení
01. 01. 2020
Mediamix