McDonald’s nasazuje nový koncept: začíná ptáčkem, co denně pozoruje lidi

Nový koncept se promítne do celé komunikace fast foodu od agentury DDB do konce roku.

  • 26. 06. 2020 17:40

V pondělí 29. června startuje v televizi i na internetu imageový spot, jímž řetězec rychlého občerstvení McDonald’s uvádí svůj nový koncept, který se postupně propíše do veškeré komunikace: příběh ptáčka, který poletuje u restaurace, pozoruje život lidí kolem a oslavuje malé radosti, co nás denně potkávají. Právě díky nim pak může, jak říká claim, každý den chutnat skvěle.

„Přinést příběh s velkým poselstvím o malých věcech byla příjemná výzva. Když jsme se ale na svět podívali očima malého ptáčka, všechno do sebe zapadlo. Právě on nám ve spotu pomáhá ukázat, že pro radost skutečně není potřeba chodit daleko. Je tu mezi námi dnes a denně. Stačí si jí jen všímat a vychutnat ji,“ vysvětluje myšlenku spotu creative director DDB Prague Gert Laubscher, „a právě na tom je postavený i samotný dlouhodobý koncept.“

„McDonald’s je brand, který je konzistentní a vždy přinášel do života lidí pozitivní emoce. Nový komunikační koncept není výjimkou. Vyzdvihnout fakt, že radovat se dá i z mála, je nám vlastní. A je pravda, že v posledních týdnech ještě získal na větší relevanci. I proto se nám tak zalíbil příběh našeho hlavního hrdiny. Nenápadný malý ptáček je něčím obyčejným a všedním a zároveň i symbolem volnosti, života a veselí,“ reaguje na strategii marketingový ředitel McDonald’s Martin Troup.

Další rozpracování konceptu Každý den chutná skvěle se v následujících měsících promítne napříč všemi touchpointy, různými produktovými platformami a celkovou komunikací značky. V televizním spotu je použita originální písnička Billa Witherse Lovely Day.

Každý den chutná skvěle
Kreativní agentura
Mediální agentury
Produkční agentura
Značka
Nasazení
29. 06. 2020 - 31. 12. 2020
Creative director
Creative director
Art director
Account director
Account manager
Head producer