Milionář Roger od Leo Burnett má delikátní guilty pleasure: miluje faktury

Platební instituce Roger propaguje produkt na proplácení faktur, zároveň upravila logo.

  • 05. 10. 2020 18:30

Platební instituce Roger spustila novou kampaň na podporu své služby, která podnikatelům a firmám zkracuje dlouhé splatnosti faktur. Roger v kampani garantuje proplacení faktur do tří dnů. Komunikační koncept vytvořila agentura Leo Burnett ze skupiny Publicis Groupe. Ústřední postavou kampaně je Roger, milovník faktur, který je součástí nové identity společnosti. Za nápadem postavy, na které bude dlouhodobý komunikační koncept postaven, stojí také agentura Leo Burnett. Na přípravě komunikační strategie spolupracovala společnost Roger s marketingovým konzultantem Radkem Škorničkou.

„Abychom budovali lásku k brandu a současně zvýšili jeho zapamatovatelnost, rozhodli jsme se značku vtipně personalizovat. Roger je charismatický milionář, který má poněkud delikátní guilty pleasure - miluje faktury. A má dost peněz na to, aby vám za tu vaší poslal jakoukoliv částku. Kampaň dle výsledků funguje velmi dobře. Proto s Rogerem plánujeme pracovat dlouhodobě,” komentuje Nikola Foktová, kreativní ředitelka Leo Burnett.

„Roger jako osobnost přesně reprezentuje platební instituci Roger ve všech jejích kvalitách a službách. Užívá si moderní technologie a vše, co jde, řeší jednoduše online, ideálně z mobilního telefonu. Postava Rogera má zkušenosti z praxe, staví na nich své podnikání a předává je obchodním partnerům. Od roku 2013 Roger neustále roste a k dnešnímu dni už profinancoval faktury v hodnotě přesahující 4,5 miliardy Kč,“ komentuje Adam Šoukal, šéf společnosti Roger.

V rámci nové kampaně, kterou chce společnost Roger potvrdit pozici jedničky na tuzemském trhu, představila společnost svoji novou identitu, jejíž součástí je upravené logo, nová a přehledná mobilní aplikace a vylepšený web. Ten uživatelům nabízí intuitivnější prostředí a nové online služby, jako například kalkulačku možného financování. Aktuální kampaň poběží do konce listopadu v onlinu včetně sociálních sítí, v rádiu a v tištěných médiích.

Milovník faktur
Kreativní agentura
Značka
Nasazení
24. 09. 2020 - 30. 11. 2020
Mediamix