Na techniku bez přijímaček? Za nejlepší vlaštovku

Se soutěží Wings of Future pomáhá pražské a brněnské škole agentura Cumulus Media.

  • 24. 09. 2018 12:00

Svaz českého leteckého průmyslu, Vysoké učení technické v Brně a České vysoké učení technické v Praze společně vyhlašují soutěž Wings of Future pro studenty českých středních škol. Tří- až čtyřčlenné týmy při ní s papírovou vlaštovkou - respektive jejím speciálním typem nazývaným walkalong glider - musí co nejrychleji absolvovat stanovenou trať. Vlaštovka je přitom poháněna proudem vzduchu od desky, který „pilot“ drží za ní.

K účasti v soutěži jsou od poloviny září vyzývány střední školy dopisy od pražské i brněnské techniky, soutěž je ale otevřena i pro školy, které dopis neobdrží. Týmy se mohou přihlásit do českého nebo moravského kola.

Po přihlášení se musí týmy postavit vlastní soutěžní „stroj“ a naučit se s ním létat. Nejpozději do 26. října pak musí na video natočit soutěžní let a videozáznam přihlásit do soutěže. Týmy se ale také musí zamyslet nad vizí letectví v roce 2040 a zformulovat ji do několikastránkového materiálu.

Nejlepších 40 týmů z Čech a 40 týmů z Moravy postoupí na konci listopadu do moravského a českého finále, ve kterém budou na účastníky čekat náročnější úkoly. Odměny pro vítěze spočívají v tom, že v případě jejich zájmu o studium na Fakultě strojního inženýrství VUT v Brně nebo na Fakultě strojní ČVUT v Praze odpuštěny přijímací zkoušky, dál týmy získají několikatisícové finanční odměny a další bonusy od partnerů soutěže.

Wings of Future

  • Klienti: Svaz českého leteckého průmyslu, Vysoké učení technické v Brně a České vysoké učení technické v Praze
  • Produkční agentura: Cumulus Media
  • Mediamix: event