Nakladatelství Portál s agenturou Brainz připomíná, že je „30 let na hlavu“

Tři dekády předního tuzemského nakladatelství připomíná web i přednáškový večer.

  • 08. 09. 2020 00:00
Nakladatelství Portál: Už 30 let jsme na hlavu (Brainz)

Nakladatelství Portál: Už 30 let jsme na hlavu (Brainz)

Nakladatelství Portál se při příležitosti 30 let své existence spojilo s kreativním studiem Brainz Disruptive a připravují společný přednáškový večer a sérii videí s předními českými osobnostmi v oblasti osobního rozvoje. To má proběhnout v sobotu 3. října, víc informací k tomu poskytuje příslušný web uz30letjsmenahlavu.cz.

„Nakladatelství nás původně oslovilo s poptávkou na sérii videí pro sociální sítě. Co ale Portál vystihuje nejlépe, je touha pomáhat. Nakonec jsme se tedy společně rozhodli tuto touhu zhmotnit do akce, která bude nepochybně unikátním vyvrcholením celoročních oslav,“ popisuje koncept kreativní stratég Brainz Disruptive Jakub Smoljak. „Akci jsme nazvali Večer jsme na hlavu, čímž odlehčeně odkazujeme na dlouhou historii publikace knih, které se nejrůznějším způsobem dotýkají toho, co se děje v lidské hlavě.“

„Přednáškový večer jsme pro naše příznivce i širokou veřejnost pojali především jako prostor pro setkání, kde vystoupí hned několik známých osobností, se kterými dlouhodobě spolupracujeme a jejichž knihy publikujeme. Pozvání přijala vychovatelka delikventní mládeže a řeholní sestra Ivana Angelika Pintířová, sportovní kouč a trenér osobního rozvoje Marian Jelínek nebo adiktolog Karel Nešpor,“ zve na akci šéfredaktor nakladatelství Portál Martin Bedřich. Záznam události pak bude zpracován do videa, které bude zdarma ke zhlédnutí na sociálních kanálech nakladatelství: „Chceme tak oslovit s našimi tématy co nejširší veřejnost a ukázat jí, že si to své mezi našimi knihami může najít opravdu každý.“

Součástí oslav výročí je také spuštění zmiňovaného webu, který představuje historii nakladatelství, významné autory nebo tematické pilíře knižní produkce Portálu. Design webu vznikl opět ve spolupráci se studiem Brainz Disruptive pod vedením art directora Marca Sandersona.

Knižní nakladatelství Portál založila v roce 1990 Salesiánská provincie Praha. Za 30 let se Portál stal jedním z nejvýznamnějších českých nakladatelství. Svým specifickým zaměřením produkce oslovuje čtenáře, kteří se chtějí dozvědět aktuální a současně spolehlivé informace. „Cílem pak je produkovat kvalitní tituly. Knihy z Portálu jsou pomocnou rukou pro všechny, kteří chtějí svůj život žít svobodně a odpovědně,“ uvádí nakladatelství.

Už 30 let jsme na hlavu
Kreativní agentura
PR agentura
Značka
Klient
Nasazení
01. 09. 2020 - 31. 10. 2020
Mediamix
Režie, kreativní stratég
Account director
Account director
Art director
Kamera, postprodukce