Nástroj na životopisy Kickresume uvádí v USA spoty od Darwin & the Machines

Hledat práci rychleji pomáhá v kampani extrémně rychlý bazilišek od studia Plaftik.

  • 22. 06. 2021 03:25

Společnost Kickresume spustila se svou agenturou Darwin & the Machines první kampaň pro severoamerický trh. Online nástroj s názvem od brandingového studia GoBigname na tvorbu profesionálních životopisů urychluje získání zaměstnání a pomohl už víc než milionu uživatelů, mimo jiné do společností jako Apple, Google, Tesla či NASA.

Právě rychlost a firmy jako NASA se staly inspirací první kampaně z dílny Darwin and the Machines. „Díky Kickresume si kdokoli dokáže najít práci rychleji, ať už jste upír nebo travel influencer v průběhu pandemie. Nadsázka a univerzální symboly byly nevyhnutelné, aby koncepty spotů fungovaly i na kulturně odlišných trzích,“ vysvětluje koncept kreativní ředitel agentury Michal Pastier.

Kvůli vyšší konzistenci a efektivity komunikace spojuje jednotlivé spoty nový maskot Kick. Z rozhovoru s klientem vzešla potřeba evokování rychlosti, která je pro cílovou skupinu důležitá. Evolucí tak prošla i samotná značka a inspirací pro nového maskota od Darwinů se stal extrémně rychlý bazilišek, přezdívaný Jesus Christ Lizard, schopný běžet tak rychle, že umí běhat i po hladině vody. Trojrozměrná postavička Kick vznikla v animačním studiu Plaftik v týmu Juraje Demoviče, které rovněž postprodukovalo spoty v režii Pepeho Ehrenbergera. Produkci zajistila slovenská Globe Production.

Spoty se také postupně vyvíjely. Zvyšovala se přítomnost kódů značky. Do scén přibyl maskot Kick, testovaly se jeho různé velikosti i umístění. Až při konečných verzích byl doplněn branding a maskot i do popříběhových částí. Spoty využívají dvou packshotů. Značka bude dál vyhodnocovat konzistenci při dalších kampaních, aby nepřinášela jen spoty, ale kontinuální komunikaci, uvádí agentura.

„Komunikační ekosystém kampaně tvoří kombinace dvou image spotů, dvou produktových a množství výkonnostních formátů. Primárně je ze začátku nasazená v Bay Area a New Yorku, kde se podle dat nachází nejafinitnější cílová skupina pro produkt Kickresume,“ doplňuje Marián Fury, šéf agentury v Česku.

With a Great Resume Comes Great Responsibility!
Kreativní agentura
Značka
Klient
Nasazení
21. 06. 2021
Mediamix
Creative director
Strategy director
Project management
Project management