„Někdo jiný“ není, apeluje Český červený kříž

Kampaň ke 100 letům Českého červeného kříže vytvořil Comtech_Can, začala v Lucerně.

  • 06. 03. 2019 23:45

Při příležitosti 100. výročí vzniku Českého, respektive Československého červeného kříže vznikla kampaň Někdo jiný, která komunikuje jeho nejdůležitější poslání – pomáhat ostatním. Odstartovala minutovým klipem v kinosálech pražské Lucerny a na Facebooku a pokračovat bude dvacetivteřinovými spoty v České televizi a televizi Prima. Postupně bude doplněna dalšími formáty tiskovou inzercí, plakáty a displejovými formáty na internetu. Zároveň se plní microsite kampaně 100letcck.cz. V průběhu roku se rozběhne také ambasadorský program na sociálních sítích a s ním spojené eventy v místech pomoci Českého červeného kříže.

Kampaň vytvořila agentura Comtech_Can, která se stará i o videoobsah a vizuální identitu květnového mezinárodního slavnostního shromáždění ke 100 letům na Žofíně a prvního reprezentačního plesu Českého červeného kříže, který proběhl v únoru. Comtech_Can pracuje pro organizaci od roku 2007, kdy vznikla kampaň na podporu dárcovství krve. Následovala komunikace důležitosti první pomoci, kde televizní spot Pozdě získal Louskáčka.

K aktuální kampani agentura uvádí: „Když před námi stojí nepříjemný nebo zodpovědný úkol, často spoléháme, že to za nás udělá někdo jiný. Toto přenášení zodpovědnosti se mnohdy týká běžných věcí, do kterých se nám zkrátka nechce. Ať už se jedná o umytí nádobí, pomoc s těžkým nákupem nebo uvolnění místa v autobuse. A ještě víc se to týká zásadních a životně důležitých činností, jako je třeba darování krve nebo poskytnutí první pomoci. Dost lidí spoléhá na to, že se vždy najde někdo jiný, kdo pomůže. To chceme změnit.“

100 let Českého červeného kříže

100 let Českého červeného kříže

100 let Českého červeného kříže

100 let Českého červeného kříže

100 let Českého červeného kříže

100 let Českého červeného kříže

Někdo jiný
Kreativní agentura
Mediální agentura
Produkční agentury
Nasazení
01. 02. 2019 - 31. 12. 2019
Kreativní ředitel
Strategy planner
Account director
Art director
Web developer