O2 pokračuje v reklamě s polskou modelkou, hraje Chytrou síť

Oblek pro postavu z lykry a koženky navrhla Monika Vaverová. Obléct ho trvá tři hodiny.

  • 30. 04. 2019 15:30

Telekomunikační operátor O2 zahajuje kampaň na podporu balíčků O2 Spolu, které zákazníkům přináší úsporu při kombinaci víc služeb - mobilních tarifů s daty, internetu na doma a digitální televize O2 TV. Kromě balíčků pro rodiny a skupiny přátel nabízí O2 zvýhodněnou variantu pro jednočlenné domácnosti. Se startem kampaně operátor vylepšil online kalkulačku, která zákazníkům při výběru balíčku vypočítá výhodnou cenu a také měsíční úsporu.

Spuštění kampaně předcházel kvalitativní průzkum mezi stávajícími i potenciálními zákazníky ve věku 27 až 60 let formou řízených skupinových diskuzí v několika městech. Propojením výzkumného, marketingového a kreativního týmu se tak dařilo líp naladit klíčová sdělení i kreativní zpracování kampaně.

„Abychom co nejlíp ukázali propozici O2 Spolu, zapojili jsme do příběhu čtyřčlennou rodinu, která v reklamě vystupuje společně s postavou Chytré sítě a našimi produkty. Ty ve spotu ukazujeme v nadživotní velikosti. Obří telefony, televize nebo O2 Smart Box dobře fungují takto v nadsázce, v kontrastu k lidem, kteří je navzdory velikosti plně ovládají,“ popisuje marketingový manažer O2 Michal Svoboda.

Spoty na podporu balíčků O2 Spolu doplní videa s nabídkou zvýhodněných mobilů. V těch se od dubna nově objevují O2 Guru, kteří několik let fungují jako poradci na prodejnách a na sociálních sítích.

Chytrou síť pro O2 hraje Natalie Borkowska

Se zmíněnou postavou Chytré sítě pracuje O2 ve svých kampaních už víc než dva roky. Jejím hlavním úkolem je technologie přiblížit lidem, proto ji O2 představuje jako bytost se zvláštními schopnostmi, které postupně odhaluje. Pro postavu robotky se nabízí využití 3D modelu, operátor nicméně sáhl po reálné herečce. Casting na postavu Chytré sítě probíhal v několika evropských zemích a nakonec O2 s interní kreativní agenturou Oliver vybralo polskou modelku Natalii Borkowskou. Cizinka je v roli Chytré sítě záměrně, protože pro účel zosobnění technologie bylo třeba někoho, s kým se tuzemské publikum nepotká v divadle, seriálu či v estrádě.

Natalia Borkowska

Natalia Borkowska

Natalia Borkowska

Natalia Borkowska

Sedmadvacetiletá Natalia Borkowska se narodila v Německu, do svých 12 let žila v Berlíně, v roce 2005 se s rodinou přestěhovala do Wroclawi, kde žije dodnes. K reklamě nemá blízko jen jako modelka a herečka, vystudovala totiž univerzitu ve Wroclavi se zaměřením na marketing a brand. Kromě reklamy se věnuje sportu, především tanci. Nejvíc ji baví disco a hip hop. Pomáhá také zahraničním umělcům, především německým DJs, s vystoupeními v polských klubech. Na konkurz do reklamy se přihlásila především díky možnosti hrát postavu robotky, která zosobňuje technologie: „Dívka, kterou hraju, na mě za začátku působila divně, ale zároveň zajímavě. Nicméně poté, co jsem roli dostala, se ukázalo, že to nejzvláštnější teprve přijde – překvapilo mě, že přestože mám ve skutečnosti dlouhé vlasy, v reklamě je nikdo nevidí, takže mě hodně lidí na první pohled nepoznává.“

Příprava před každým natáčením zabere tři hodiny, nejtěžší je právě skrýt hereččiny dlouhé vlasy. Též je složité udržet, aby se herečka pod světly neleskla. Náročná byla také výroba kostýmu. Vyzkoušely se různé materiály, následoval scan celé postavy v sochařské dílně a výroba latexového upnutého overalu. Šlo ale bohužel o hutný a nepoddajný materiál, který v postprodukci dal spoustu práce s retuší zlomů a krabatění materiálu v ohybech. Proto se produkce nakonec spojila s kostýmní návrhářkou Monikou Vaverovou a jejím studiem Mimospace a po dlouhých diskuzích a testování zvolili jako ideální materiál lykru a koženku. Celá pokrývka hlavy a krku je navíc opatřena trackovacími značkami pro účely výroby 3D v postprodukci – ta po natočení zabere několik dní, než vznikne finální podoba Chytré sítě tak, jak je pak vidět z obrazovek a plakátů.

Postava Chytré sítě na klíčovacím pozadí

Postava Chytré sítě na klíčovacím pozadí

Postava Chytré sítě finálně ve spotu

Postava Chytré sítě finálně ve spotu

Postava Chytré sítě na klíčovacím pozadí

Postava Chytré sítě na klíčovacím pozadí

Postava Chytré sítě finálně ve spotu

Postava Chytré sítě finálně ve spotu

Postava Chytré sítě na klíčovacím pozadí

Postava Chytré sítě na klíčovacím pozadí

Postava Chytré sítě finálně ve spotu

Postava Chytré sítě finálně ve spotu

Chytrá síť: O2 Spolu
Kreativní agentura
Značka
O2
Nasazení
10. 04. 2019