Podcasty Balanc, Čelisti a Šeptem mají spoty od Stink Films, v jednom hraje Hřebejk

Český rozhlas propaguje na sítích a v kinech trojici podcastů své stanice pro mladé Wave.

  • 21. 09. 2020 11:50

Radio Wave, stanice Českého rozhlasu pro mladé a mladě smýšlející posluchače se zájmem o současnou kulturu a společenské dění, spustila kampaň na jedny ze svých nejoblíbenějších podcastů Čelisti a Balanc a na nový podcast Šeptem. Videospoty budou v září a v říjnu k vidění v síti kin Aerofilms a Cinema City a na všech online platformách Radia Wave (Facebook, Instagram, YouTube).

„Kampaní chceme upozornit na tři osobité formáty, které nabízíme nejen v lineárním vysílání Radia Wave v pravidelných časech, ale taky jako podcasty, které lze na webu wave.cz, v aplikaci mujRozhlas.cz i dalších podcastových aplikacích poslouchat kdykoli, kdekoli i offline,“ uvádí Iva Jonášová, šéfredaktorka Radia Wave. Stanice se momentálně zaměřuje právě na širokou nabídku podcastů pro mladé publikum a poslech na vyžádání v online prostředí.

„Snažil jsem se vytvořit tři různorodé spoty, které by odpovídaly nejen obsahu jednotlivých pořadů, ale i specifickému charismatu jejich moderátorů. Zároveň celou kampaň spojuje určitá míra nadsázky a humoru,“ říká Jakub Jirásek, režisér a autor konceptu spotů. Videa se natáčela v několika lokacích v Praze, například v Kině Světozor, v baru Kina Lucerna, v kavárně Českého rozhlasu a dokonce v jedoucí tramvaji. Hlavními hrdiny spotů jsou samotní autoři pořadů, kterým se kampaň věnuje.

Filmovou show Čelisti Aleše Stuchlého a Víta Schmarce vysílá Radio Wave už od roku 2011 a loni v listopadu její autoři spustili nový videoformát Čelisti dávají. V něm stručně a vtipně recenzují nové filmy a seriály, o nichž debatují v aktuálním hodinovém vydání Čelistí. Ve videospotu na stálice mezi pořady Radia Wave se objevil i známý český režisér Jan Hřebejk. „Ve chvíli, kdy pochopíte, že Jan Hřebejk je lepší herec než vy, je na čase nějaké pokusy o filmovou kritiku zabalit a věnovat se tloustnutí,“ přiznává Schmarc. „Když vám posléze během natáčení v nikde nezastavující tramvaji dojde, že nejvtipnější na place je slovenský student katedry režie na FAMU, je na čase začít se věnovat činnosti jakékoli, ale jiné,“ dodává Stuchlý.

Seberozvojový magazín Balanc vysílá Radio Wave od září 2018 a po talkshow Buchty je druhým nejposlouchanějším podcastem stanice. Zároveň se řadí mezi nejoblíbenější podcasty Českého rozhlasu. „Nedělalo mi problém zahrát zadýchaného běžce, věčného začátečníka jógy ani odpůrce nesladkého smoothie. Balanc se snadněji popisuje než žije. Tím je spot autentický,“ myslí si Petr Bouška, který pro posluchače pravidelně připravuje rozhovory s psychology, terapeuty nebo kouči.

Nováčkem mezi podcasty je intimní podcast Šeptem, který se věnuje vztahům, sexu a lásce a Radio Wave jej spustilo letos v únoru. Jeho autorka Bára Šichanová popisuje jako zábavu: „Na rande jsem totiž nebyla už několik let a do spodního prádla se běžně svlékám v přítomnosti jednoho člověka, ne ve společnosti desetihlavého, téměř výhradně mužského štábu.“

Radio Wave přidává i hudební formáty

Stanice Wave během srpna a září spustila také tři nové hudební formáty – netradiční podcastovou sérii Karaoke, pravidelný pořad Velký čísla a sérii rozhovorů s  osobnostmi českého rapu Brrrap. „V posledním roce nabídlo Radio Wave posluchačům několik originálních podcastových sérií, jakými byl například první hraný podcastový seriál pro mladé publikum Zkouškový, série zaměřená na psychoterapii Moje terapie nebo časosběrná dokumentární série o nevěstách a svatbách Svatebky.  Tyto série patřily vůbec k nejposlouchanějším obsahům Radia Wave. Teď vstupujeme do podcastového prostředí s novými formáty, které se týkají muzikantů a hudby. Doufám, že se nám jejich prostřednictvím podaří oslovit zase trochu jiné fanoušky,“ říká šéfredaktorka Wavu Iva Jonášová.

Brrrap

Brrrap

Karaoke je nová podcastová série Hany Řičicové a Vítka Svobody, ve které hvězdy současného popu čelí nečekaným otázkám a výzvám. Jaké tři obrázky by si nechal Albert Romanutti z Bert & Friends vytetovat za ucho? Dává Ben Cristovao přednost Libušce Šafránkové, nebo Nicki Minaj? Fandí Ventolin online seznamkám? V Karaoke se stávají tuzemské popstars často nedobrovolně soudci toho, co je „hot or not“, trendsettery ve výzvě „buď – anebo“ či amatérskými lingvisty v rubrice Výkladový slovník. Pokud v časovém limitu deseti sekund nezvládnout odpovědět na otázku, čeká je trest v podobě karaoke.

Velký čísla

Velký čísla

Velký čísla je nový pravidelný pořad mladých tváří Radia Wave – hudebníci a moderátoři Anabelle a Filip Černý sledují vrcholy světových i tuzemských hitparád a nemilosrdně hodnotí současné hity. „Velký čísla sledují cokoliv se šustne v tuzemských i zahraničních trendech. Oba nás v rámci vlastní tvorby inspirují odlišné věci, a tak spolu ne vždycky souhlasíme, což nahrává vtipným momentům. Vlastně se někdy nestačíme divit, jak moc se neshodneme,“ říkají autoři a moderátoři pořadu.

Karaoke

Karaoke

Série Brrrap se věnuje výrazným osobnostem českého rapu napříč generacemi. Autor podcastu, hudební novinář Jakub Šíma, se snaží zahlédnout témata, zážitky a názory, které jsou důležité pro hudbu i obyčejný život. V zájmu je tak charakter a osobnost hudebníků a to, jak se vyrovnávají se slávou, neúspěchem a jaké mají vůbec ambice. Rapová série se snaží zachytit příběhy osobností, které mohou být stejně tvrdé jako zranitelné, stejně absurdní jako pravdivé. S Hellwanou autor mluvil o rasismu i hádkách s učitelkou, s Orionem o nových hudebních projektech i tom, kdy vyhraje Bohemka ligu, a s Jamesem Colem o tom, jak přestal ignorovat mladé rappery.

Podcasty Balanc, Čelisti a Šeptem
Kreativní agentura
Produkční agentura
Značka
Nasazení
01. 09. 2020 - 31. 10. 2020
Mediamix
Režie, scénář