Jak koronavirus dopadá na média, marketing a maloobchod v Česku? Čtěte ve speciální příloze.

Podívej se mezi nohy a měj se ráda, vyzývá Ria. Apeluje na „sliby mojí vagíně“

Značka menstruačních pomůcek Ria se poprvé v reklamě nevěnuje čistě menstruaci.

  • 18. 05. 2020 15:45

Sliby mojí vagíně
Kreativní agentura
Produkční agentura
Značka
Ria
Nasazení
18. 05. 2020
Mediamix

Značka menstruačních pomůcek Ria spouští svou už pátou kampaň. Po loňské klučičí Menstruaci se pustila do tématu sebepřijetí a reprodukčního zdraví spolu se spolkem Loono. Je to poprvé, kdy se Ria v komunikaci nevěnuje čistě menstruaci.

Při tvorbě nové kampaně agentura vyšla ze zjištění, že 44 % žen nedokáže na medicínské ilustraci přesně určit vagínu, celých 60 % pak neví, kde je vulva. Labioplastika (chirurgická úprava malých stydkých pysků) je ale přitom celosvětově nejrychleji rostoucím segmentem plastické operace. „Je těžké mít pozitivní vztah k části těla, kterou tak trochu ignorujeme. Chceme, aby holky vzaly zrcátko a - některé třeba poprvé v životě - se podívaly mezi nohy a řekly si, že se budou mít rády a budou o sebe dbát - po stránce psychické, zdravotní, i třeba v sexu,“ říká associate creative director Symbia Michaela Pechanová.

Ria: Sliby mojí vagíně (Symbio)

Ze spotu Sliby mojí vagíně

Ria: Sliby mojí vagíně (Symbio)

Klíčový vizuál kampaně Sliby mojí vagíně

Na videa navazuje edukačně-zábavný obsah zaštítěný nezištnou odbornou garancí spolku Loono. Dává dívkám inspiraci i odpovědi na otázky ve spolupráci s lékaři. „Věříme, že sebepřijetí úzce souvisí s tím, jak dbáme o svoje zdraví. V článcích od Loona se holky dozví, co je čeká u gynekologa, proč řešit pohlavní choroby, i to, co jim ve škole neřekli - třeba kde hledat vulvu a jak je to s menstruačním sexem,“ doplňuje Eva Minaříková, produktová manažerka značky Ria.

Kampaň běží od 18. května na YouTube, Instagramu a Facebooku. Pro ilustrace si Symbio vybralo slovenskou ilustrátorku Barboru Idesovou, natáčení zaštítila produkce Doit s mladým režisérem Jiřím Horenským.

Ria: Sliby mojí vagíně (Symbio)

Ria: Sliby mojí vagíně (Symbio)

Ria: Sliby mojí vagíně (Symbio)

Ria: Sliby mojí vagíně (Symbio)

Ria: Sliby mojí vagíně (Symbio)

Ria: Sliby mojí vagíně (Symbio)