Raiffeisenbank a DDB pokračují v konceptu Respekt i s coververzí hitu od Beatles

Coververze Hard Day’s Night zní v novém spotu rychleji, aby spotřebitelům dobila energii.

  • 21. 09. 2020 00:00

Raiffeisenbank přichází s novou komunikační kampaní, v níž společně s agenturou DDB rozvíjí komunikační koncept Respekt. Energii kampani, která komunikuje výhodné spoření, i nadále dodává hitová skladba Hard Day’s Night od legendárních Beatles.

„I když od chvíle vypuštění prvního spotu Respektu neuplynul ani rok, situace u nás i ve světě se mezitím zásadně změnila, řadě lidí přibyly starosti a my ucítili potřebu jim novou kampaní dodat spíš trochu optimismu a úsměvu, než za každou cenu připomínat trable všedního dne,“ říká Michaela Kuželová, šéfka marketingové komunikace Raiffeisenbank. Koncept se tak posunul k optimističtějšímu ladění, „Respekt“ však stále zůstává jeho nosným prvkem. Tentokrát vyjadřuje respekt ke všem, kteří chtějí sobě i svým blízkým prostřednictvím výhodného spoření zajistit šťastnou a bezstarostnou budoucnost.

„Televizní spot zachovává černobílé ladění i snahu o co největší realismus situací, při jejich výběru jsme se ale soustředili především na společně strávené chvíle a pozitivní mezilidské momenty. Ať už dědeček pořídí z naspořených peněz své vnučce piano, nebo čerstvý otec zařídí dětský pokoj novorozenému dítěti, klíčové pro nás bylo vyjádření pozitivních emocí. Tomu napomáhá i nová coververze Hard Day’s Night od Beatles, které jsme přidali na tempu a přímočarosti, aby divákům spotu dobila trochu pozitivní energie,“ doplňuje creative director DDB Mikey Tucker.

Na vytvoření kampaně se kromě agentury DDB podílela i produkce Boogie Films, televizní spot režíroval Milan Balog a o fotografie pro vizuály se postaral Václav Jirásek. První třicetivteřinový spot, spořicí účet se sazbou 3 %, je od 3. září k vidění na kanálech televize Nova. Dál se kreativa kampaně promítne do online obsahu, sociálních sítí a také ve venkovní komunikaci Raiffeisenbank.

Raiffeisenbank: Respekt: Spořicí účet (DDB Prague)

Raiffeisenbank: Respekt: Spořicí účet (DDB Prague)

Respekt: Spořicí účet
Kreativní agentura
Produkční agentura
Značka
Nasazení
03. 09. 2020