Staropramen slaví 150 let spoty s Čermákem a svými lidmi

Výročí smíchovského pivovaru připomenou kampaně, speciální várka piva, akce i kniha.

  • 02. 04. 2019 00:00

Staropramen, druhý největší český pivovar, který vznikl v roce 1869 jako Akcionářský pivovar na pražském Smíchově, si letos připomíná 150 let od svého založení. Od svého založení Staropramen uvařil 130 milionů hektolitrů piva, což je 26 miliard půllitrů. Od roku 1953 pivovar exportuje, momentálně do 30 zemí světa. Výročí připomenou kampaně v jednotlivých zemích, akce v pivovaru, speciální várka piva a balení s logem 150 let i historická kniha. Hlavní výhrou promotion v obchodech bude ikonická lednice značky Smeg v barvách značky.

České oslavy v dubnu zahajuje nová reklamní kampaň, kde kromě hlavní tváře značky posledních let Hynka Čermáka účinkuje také 40 zaměstnanců pivovaru. „Nová kampaň navazuje na ty předešlé. V hlavní roli se opět představí Hynek Čermák a samozřejmě Smíchov. Tentokrát bude hodně vidět pivovar a jeho ikonický komín, pod kterým se odehrávají pravidelná sousedská setkání, a v neposlední řadě naši zaměstnanci,“ popisuje Petra Chovancová, manažerka značky Staropramen. 

„Sto padesát let pivovaru je významné téma nejen u nás doma, ale i ve světě. Kolegové v zahraničí je připomínají novou reklamní kampaní, na obalech piva a prostřednictvím dalších lokálních aktivit v jednotlivých zemích. Staropramen prostě letos čeká celosvětová oslava,“ doplnil generální ředitel společnosti Pivovary Staropramen Petr Kovařík. 

Kromě oslav historického miliníku pivovar investuje do budoucnosti. Investice v celkové výši 250 milionů Kč se promítnou do výrobních a výčepních technologií i nových obalů. Přes 15 milionů jde do mikrofiltrace, která umožňuje, aby piva Staropramen putovala do restaurací a hospod v nepasterované podobě. Do kvalitních sudů, výčepních technologií a péče přímo v restauraci nebo hospodě letos půjde přes 80 milionů. Kromě každoročních investic do tankových a výčepních technologií se přes 40 milionů korun vloží do KEG sudů. Nová myčka lahví a kotel na výrobu páry spolknou přes 57 milionů korun. Peníze půjdou i do nových přepravek na vratné lahve.

Hynek Čermák jako tvář Staropramenu připomíná 150 let pivovaru

Hynek Čermák jako tvář Staropramenu připomíná 150 let pivovaru

Hynek Čermák jako tvář Staropramenu připomíná 150 let pivovaru

Hynek Čermák jako tvář Staropramenu připomíná 150 let pivovaru

Jedno z balení, které připomíná 150 let pivovaru

Jedno z balení, které připomíná 150 let pivovaru

Partnerem fotbalové reprezentace

Smíchovský pivovar Staropramen v polovině března uzavřel partnerství s českou fotbalovou reprezentací a stal se tak oficiálním pivním partnerem národního fotbalového týmu. Smlouva platí na období dvou kvalifikačních cyklů s příslušnou opcí na další spolupráci. Konkrétně se týká kvalifikací na mistrovství Evropy 2020 a následných bojů o mistrovství světa 2022. Finanční náležitosti kontraktu se obě strany dohodly nezveřejňovat.

„Od partnerství očekáváme, že nám pomůže zdůraznit naši silnou pozici v zahraničí i v očích českých spotřebitelů. Především nám ale umožní přiblížit se k fanouškům českého národního týmu. Na fotbale se vždy pilo pivo a u piva se zase vždy mluvilo o fotbale. To spojení je přirozené a my nyní dostáváme příležitost být tam, kde budou fanoušci národního týmu,“ uvedl ředitel pivovaru Kovařík.

„V prvním kroku se zaměříme nejprve na to, co fanoušky zajímá nejvíce – na vysokou kvalitu nabízeného piva a pivního servisu ve fanzónách před zápasy a na stadionech během zápasů. Další aktivity pro fanoušky reprezentace, naše spotřebitele, zákazníky i zaměstnance budou přicházet postupně,“ řekl Jan Vošta, sponzoring manažer Staropramenu.

Zleva Martin Malík, Jaroslav Šilhavý, Petr Kovařík, Jan Vošta

Zleva Martin Malík, Jaroslav Šilhavý, Petr Kovařík, Jan Vošta

Kreativní agentura
Mediální agentura
PR agentura
Produkční agentura
Značka
Nasazení
01. 04. 2019 - 30. 11. 2019
Režisérka