Tento se zelení. Toaletní papír a papírové utěrky propaguje spot s ovečkou

Výrobce hygienických produktů uvádí nový design a poukazuje na udržitelnost.

  • 12. 05. 2021 00:00

Značka hygienických papírových produktů Tento uvádí na trh nový design a s ním spojenou kampaň. Nese název Jemnost přírody a značka v ní upozorňuje na kvalitu a udržitelnost produktů, které každodenně používáme, jako je toaletní papír či papírové utěrky.

Spot vysílaný od dubna na televizích Nova a Prima propaguje produkty vyráběné z jemnějšího a kvalitnějšího papíru. Celou komunikaci spojuje klíčový prvek a maskot značky – ovečka představující jemnost a čistotu přírody. „Naše produkty pocházejí z udržitelného lesního hospodářství – za každý zpracovaný strom vysadíme čtyři nové. Přibližně 90 % dřeva, které používáme na výrobu našich produktů, je certifikováno a u 100 % lze vystopovat původ až k jeho udržitelným kořenům,“ uvádí Andrea Kvaková, brand manažerka pro střední Evropu z firmy Metsä Tissue.

Tento: Jemnost přírody

Tento: Jemnost přírody

Tento: Jemnost přírody

Tento: Jemnost přírody

Tento: Jemnost přírody

Tento: Jemnost přírody

Vedle televizní reklamy a digitální podpory je součástí kampaně dvouměsíční PR komunikace. Sdělení o udržitelnosti z různých pohledů pomohou šířit také influenceři. Na YouTube spouští značka Tento pod vedením slovenské moderátorky Veroniky Cifrové Otrihoňové šestidílnou sérii rozhovorů Tento deň s Veri, v němž společně s herečkou Kristínou Tormovou, politikem Martinem Hausenblasem, „Holkou z Letné“ Terezou Koubkovou a dalšími influencery z Česka a Slovenska rozeberou svůj přístup k životnímu prostředí, názor na klimatické změny či způsoby, jak v dnešní době podnikat udržitelně.

Kampaň, za kterou stojí agentury VMLY&R Commerce a Ogilvy, navazuje na novou komunikaci značky. Viditelnou změnou je na první pohled zjednodušené logo, v němž zmizel původní 3D efekt, změnil se typ písma a zůstala pouze klíčová, tmavě zelená barva.

Jemnost přírody
Kreativní agentury
Mediální agentura
Produkční agentura
Značka
Klient
Nasazení
01. 04. 2021
Mediamix