Náš newsletter tradičně přešel na letní provoz: v červenci a srpnu chodí jednou týdně, a to v pondělí.

Toyota je novým partnerem českých olympioniků

  • 23. 01. 2019 00:00
Sportovci David Svoboda, Roman Koudelka, Martin Fuksa, Barbora Hermannová, Barbora Seemanová a Eva Samková na tiskové konferenci Toyoty

Sportovci David Svoboda, Roman Koudelka, Martin Fuksa, Barbora Hermannová, Barbora Seemanová a Eva Samková na tiskové konferenci Toyoty

Čeští olympionici mají nového partnera, japonskou automobilku Toyota. Ta se v roce 2015 stala oficiálním celosvětovým partnerem olympijských a paralympijských her až do roku 2024, což zahrnuje olympijské a paralympijské zimní hry v Pchjongčchangu 2018 a Pekingu 2022 a také letní olympijské hry v Tokiu 2020 a Paříži 2024. Místním sportovcům přitom plánuje pomoct vytvořit ideální prostředí pro přípravu prostřednictvím svých ekologických, hybridních vozů. Proto Českému olympijskému výboru flotilu osobních i užitkových vozů, v případě osobních vozů jde výhradně o hybridní modely.

Novou reklamní tváří Toyoty se stává plavkyně Barbora Seemanová. Dlouhodobě už s automobilkou spolupracuje Eva Samková i celý snowboardcrossový tým. „Jsem s Toyotou už od roku 2013. Tenkrát by mi auto ještě nikdo nedal, ale právě Toyota mi v tom pomohla a chtěla mě podporovat dlouhodobě,“ říká Samková, která jezdí v modelu RAV4. Jako nové tváře značky se v říjnu představili také beachvolejbalistky Markéta Sluková a Bára Hermannová, rychlostní kanoista Martin Fuksa a skateboardista Maxim Habanec. S Toyotou se nyní spojuje rovněž olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda.

Toyota na začátku loňska uzavřela spolupráci také s Českým paralympijským výborem. Paralympionikům poskytla hybridní Toyoty RAV4 a užitkové vozy Toyota Proace. S českými paralympioničkami Annou Luxovou a Annou Peškovou a s českým parahokejovým týmem česká Toyota připravila rovněž lokální komunikační kampaně pro média a sociální sítě.

Cílem globálního partnerství automobilky s olympioniky je mimo jiné i zajistit hladký průběh blížících se her v Tokiu. Toyota chce z těchto her udělat ty nejinovativnější v historii, a proto využije své nejmodernější technologie, včetně vodíkové dopravy, autonomního řízení, sdílení aut nebo robotiky. Sériově vyráběné technologie a vozy i jednotlivé prototypy nabídne k využití sportovcům, organizátorům i návštěvníkům. Toyota bude také součástí štafety olympijské pochodně.