„Videohovor jako reklama je nesmysl,“ hlásá v „koronavirové“ kampani Marek Daniel

Do médií jde údajně jedna z nejrychleji připravených kampaní v dějinách české reklamy.

  • 13. 04. 2020 21:20

Příprava nové reklamy distributora energií Bohemia Energy trvala od prvního nápadu do odvysílání v televizi míň než týden. Podle tvůrců tak jde o jednu z nejrychleji připravených českých reklamních kampaní. Hlavními postavami kampaně Bohemia Energy, která je aktuální reakcí na koronavirovou pandemii, jsou opět Marek Daniel v roli režiséra a Pavel Liška jako herec. Cílem kampaně je upozornit na nově zavedenou službu firmy, kterou je elektronický podpis, umožňující zákazníkům uzavírat smlouvy kompletně ze svých domovů.

„Šlo o rychlou akci, reklama se zrodila v rekordním čase. V pondělí přišel nápad a zrodil se scénář, v úterý se natáčelo u Marka Daniela na chatě, ve středu se dotočil zvuk pro voiceover a udělala rychlá postprodukce a ve čtvrtek ráno se už odevzdávalo do televize. A od pátku už to diváci viděli na obrazovkách,“ popsal Robert Chmelař, marketingový ředitel Bohemia Energy.

Reklama je postavená na formátu nyní tak běžných videohovorů. Liška volá od šicího stroje, na kterém šije roušky, „režisérovi“ Danielovi s tím, že by mohli natočit reklamu na dálku, aniž by museli někam chodit. „Režisér“ nápad zamítne, protože se to pro natáčení reklamy nehodí, pro změnu dodavatele je ale možnost vše vyřídit z domu ideální.

Nikam nemusíte
Kreativní agentura
Produkční agentura
Značka
Nasazení
10. 04. 2020
Mediamix
Protagonista
Protagonista