Třicet let vyrábíme programy, připomíná OKsystem spotem od Pen & Production

Softwarová firma si ke 30. výročí nechala vytvořit trojrozměrný film podle Martina Ervy.

  • 20. 07. 2020 14:35

Cílem celoroční kampaně pro OKsystem je důstojně připomenout třicáté výročí této softwarové firmy a posílit povědomí o jejích produktech. „Nechtěli jsme oblepit zemi billboardy s heslem Díky za 30 let s vámi. Naopak jsme chtěli, aby se klient prezentoval technologicky vyspělým způsobem,“ vysvětluje marketingovou strategii Martin Erva, ředitel agentury Pen & Production, která kampaň vytvořila.

Kampaň je rozdělena na dvě části, jarní a podzimní. V rámci první části kampaně vznikl krátký CGI film s názvem Už 30 let vyrábíme programy, která využívá nejmodernější filmové a postprodukční technologie. Film vznikl na základě námětu a scénáře Martina Ervy, jeho agentura video také produkovala.

Vizuální koncept vytvořil art director Jan Brukner. „K realizaci filmu byla využita technologie IR\VI Take1, která nevyžaduje klasické klíčovací zelené pozadí a tím umožňuje tvůrcům větší svobodu v kreativě svícení scény, ale i zachycení detailů herecké akce,“ přibližuje. Nejen díky této technologii bylo natáčení herecké akce zrealizováno během pouhých dvou dní. Samotná tvorba trojrozměrného prostředí, objektů a animací, které ve videu výrazně převažují nad realitou, trvala postprodukčnímu studiu PFX šest týdnů. 

Jarní kampaň odstartovala 4. května na internetu spoty, vizuály (bannery, branding) a webem Vyrábíme programy.

Vyrábíme programy
Kreativní agentura
Produkční agentury
Klient
Nasazení
04. 05. 2020 - 30. 06. 2020
Mediamix
Námět scénáře
Creative director
Kamera / DOP