Gallistl přešel z E15 do Hospodářských novin

Zkušený byznysový reportér Vladan Gallistl posílí feature tým. Titul má nově adresu HN.cz.

Vladan Gallistl

Vladan Gallistl

Do redakce Hospodářských novin se začátkem září přichází reportér zaměřující se na byznys Vladan Gallistl. Ten od května 2014 pracoval v ekonomickém deníku E15. Od roku 2007 dělal v časopisu Týden, kde vedl ekonomickou rubriku. Předtím od konce 90. let působil v ekonomické redakci Lidových novin. Zkušenosti má rovněž z časopisu Euro. Gallistl vystudoval finance na pražské Vysoké škole ekonomické.

V Hospodářských novinách bude součástí takzvaného feature týmu, který se zaměřuje na větší témata, analýzy a exkluzivní zjištění. „Jsem rád, že náš tým rozšíří další zkušený novinář, který se dlouhodobě věnuje českému byznysu a dobře zná tuzemskou ekonomiku a její hlavní hráče,“ uvedl šéfredaktor listu Jaroslav Mašek.

Mašek převzal vedení Hospodářských novin začátkem letošního roku a zaměřuje se na posílení listu ve zpravodajství z byznysu, ekonomiky a v komentářích. Zároveň titul vydavatelství Economia investuje do nového webu HN.cz (dosud používal adresu iHNed.cz) a obměnil design papírových novin jako součást nového workflow. Při něm články vznikají nejprve pro internetové zpravodajství. „Kratší, rychlé zpravodajství chceme co nejvíc poskytovat na internetu. Noviny by měly přinášet především naše původní, velké texty,“ shrnul Mašek pro Médiář letos v březnu.