Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

GE Money Bank změní název na Moneta

Americká General Electric opouští segment financí, česká GE Money Bank se přejmenuje.

Sídlo GE Money Bank na pražské Budějovické. Foto: Profimedia.cz

Sídlo GE Money Bank na pražské Budějovické. Foto: Profimedia.cz

Banka GE Money Bank začne v Česku od 1. května používat ve všech dokumentech a smlouvách nový název Moneta Money Bank. K přejmenování všech poboček, bankomatů a dalších předmětů s názvem banky dojde postupně během května a června 2016. Důvodem je dubnové rozhodnutí skupiny General Electric (GE) opustit finanční segment a zaměřit se na průmysl. Akcie GE Money proto skupina nabídla na burze.

Logo Moneta Money Bank

Logo Moneta Money Bank


Dosavadní logo GE Money Bank vychází z identity mateřského koncernu

Dosavadní logo GE Money Bank vychází z identity mateřského koncernu

Nový název má banku představit jako stabilní a důvěryhodnou a odlišit ji od konkurence. Výběru předcházel výzkum. „Název Moneta Money Bank nám dává jednoznačně rozpoznatelnou identitu české bankovní instituce. Proto jsme pro nový vizuální styl zvolili české národní barvy – tedy modrou, červenou a bílou,“ uvedla mluvčí banky Milada Veselá.

Rebranding má provázet i reklamní kampaň. Na marketing přitom loni GE Money Bank vynaložila 203 milionů Kč, uvádí pro investory. Předpokládá, že náklady na rebranding by v první polovině roku 2016 měly činit 150 až 200 milionů Kč. „Platební karty, čísla účtů, bankovní spojení a podobně zůstanou beze změn. Dokumenty a smlouvy zůstávají i nadále platné a účinné,“ doplnila mluvčí.

Nová vizuální identita přejmenované banky

Nová vizuální identita přejmenované banky

GE Money Bank v Česku má dvě hlavní divize - retailovou a komerční. Retailová měla ke konci roku 2015 celkem 1,07 milionu aktivních klientů, komerční 69.000. Retailoví i komerční klienti mají od banky dohromady napůjčováno 108 miliard Kč, objem pohledávek v obou divizích se pohybuje kolem 54 miliard. Skupina měla loni zisk 4,5 miliardy Kč.