Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

Generální ředitel Vošický v české pobočce Hyundai náhle skončil

Vladimír Vošický

Vladimír Vošický

Tuzemské zastoupení automobilky jihokorejské Hyundai k dnešku ukončilo spolupráci s dosavadním generálním ředitelem firmy Vladimírem Vošickým. Oznámila to firma Hyundai Motor Czech. Vošický byl jejím výrazným představitelem, za jeho působení se Hyundai v komerční komunikaci ostře vymezoval vůči „sousedovi z Boleslavi“, tedy konkurenční automobilce Škoda. Uplatňoval agresivní obchodní taktiky, kvůli některým proti němu prodejci a servismani značky demonstrovali. „Za dobu jeho působení v čele společnosti se dařilo značce Hyundai zvyšovat objem prodeje i tržního podílu na českém trhu,“ pochvaluje si nicméně distributor Hyundai.

Vošický přišel do Hyundai v roce 2010, předtím byl rok šéfem obchodu u Peugeotu a 18 let v tuzemském zastoupení Fordu. Z Hyundai odchází pár týdnů poté, co 20. února přišel do Hyundai Motor Czech nový šéf.