Největší komunikační skupina světa WPP se do konce letoška zbaví jednorázových plastů - brček, kelímků, příborů, lahví. Po celém světě se to dotkne víc než 3.000 kanceláří agentur WPP. V nich navíc ulehčí recyklaci. Se začátkem letošního festivalu v Cannes to oznámil šéf skupiny Mark Read.

Generálním ředitelem Graylingu je Lupa z Teska

Martin Lupa

Martin Lupa

Komunikační agenturu Grayling nově řídí Martin Lupa. Z pozice generálního ředitele české kanceláře povede týmy Public Relations i Public Affairs. „Mým hlavním cílem je maximální využití synergie služeb Public Relations a Public Affairs, což je naše velká tržní konkurenční výhoda,“ plánuje. Díky znalostem korporátně-komunikačního prostředí chce přispět k rozšíření portfolia služeb, které nabízejí oba týmy klientům. Má přitom úzce spolupracovat s Peterem Feckem, který dosud vedl českou a slovenskou kancelář Graylingu.

Lupa do Graylingu přichází z obchodního řetězce Tesco, kde byl odpovědný za oblast Government Affairs a projekty CSR. Zkušenosti s PR, řízením projektů a strategickým plánováním získával i v Procter & Gamble nebo mBank. Nový ředitel agentury vystudoval mezinárodní obchod na pražské VŠE.