Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

Generálním ředitelem Graylingu je Lupa z Teska

Martin Lupa

Martin Lupa

Komunikační agenturu Grayling nově řídí Martin Lupa. Z pozice generálního ředitele české kanceláře povede týmy Public Relations i Public Affairs. „Mým hlavním cílem je maximální využití synergie služeb Public Relations a Public Affairs, což je naše velká tržní konkurenční výhoda,“ plánuje. Díky znalostem korporátně-komunikačního prostředí chce přispět k rozšíření portfolia služeb, které nabízejí oba týmy klientům. Má přitom úzce spolupracovat s Peterem Feckem, který dosud vedl českou a slovenskou kancelář Graylingu.

Lupa do Graylingu přichází z obchodního řetězce Tesco, kde byl odpovědný za oblast Government Affairs a projekty CSR. Zkušenosti s PR, řízením projektů a strategickým plánováním získával i v Procter & Gamble nebo mBank. Nový ředitel agentury vystudoval mezinárodní obchod na pražské VŠE.