Proč děláme web, denní newsletter, týdenní Katovnu a nově též měsíční souhrny? Poslechněte si.

Generálním ředitelem Unileveru v Česku a na Slovensku Florin Trandafirescu

Největší tuzemský inzerent dostal rumunského šéfa.

Florin Trandafirescu

Florin Trandafirescu

Devětačtyřicetiletý Rumun Florin Trandafirescu se k 1. listopadu stal novým generálním ředitelem společnosti Unilever v České republice a na Slovensku. Dosavadní obchodní ředitel Lubomír Bratko má nově působit na pozici country manažera a obchodního ředitele na Slovensku.

Trandafirescu, absolvent fakulty mechanického inženýrství Polytechnického institutu v Bukurešti, dělá v Unileveru od roku 1997 na pozicích v oblasti dodavatelsko-odběratelského řetězce (ve Velké Británii, jako šéf pro jihovýchodní Evropu a později jako viceprezident pro ruský, ukrajinský a běloruský trh). Od roku 2008 byl generálním ředitelem firmy Inmarko, společnosti se zmrzlinou v Rusku, kterou Unilever koupil.

Unilever je tuzemským největším inzerentem. Korporace je producentem potravin (Knorr, Flora, Hera, Rama, Perla, Lipton, Hellmann’s, Saga), hygienických a kosmetických přípravků a prostředků pro péči o domácnost (Cif, Domestos, Dove, Signal, Axe, Rexona, Timotei, Radox) a zmrzlinářských výrobků (Algida, Míša, Magnum, Carte D’Or, Ben&Jerry’s).