Pavle Holcové, spolupracovnici zavražděného žurnalisty Jána Kuciaka, slovenští kriminalisté při osm hodin trvajícím výslechu zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, jež s Kuciakem nesouvisejí, píše Sme. Novinářka odmítla poskytnout k mobilu kódy, policisté se je pokusí prolomit. „Enormní zájem měli na tom, abych jim řekla, co vím o slovenských podvodech na DPH a podnikání Mariána Kočnera. Když jsem jim odpověděla, že jsem se tím nezabývala a detaily k těmto případům nemám, nevěřili mi,“ řekla Holcová ČTK. Pak výslech popsala blíž. Český Nadační fond nezávislé žurnalistiky žádá, aby policie okamžitě telefon Holcové vrátila.

Genesis prodává podíl v POS Media do Thajska

Richard van het Bolscher

Richard van het Bolscher si letos připomněl 20 let existence své firmy

Po 14 měsících se český fond soukromého kapitálu Genesis zbavuje svého menšinového podílu v agentuře POS Media Group, zaměřené na marketing v místě prodeje. Genesis Private Equity Fund III získal v POS Media Group loni v březnu 47 %, tento podíl nyní kupuje thajská firma DemoPower ze skupiny Omni Marketing Global, působící na maloobchodních trzích v Asii, Tichomoří a také v Kanadě. „Akvizicí se záběr Omni Marketing Global rozšiřuje na 22 zemí,“ uvedl šéf skupiny Robert Mebruer.

Vlastníkem rozhodujícího podílu POS Media Group zůstává její zakladatel a generální ředitel Richard van het Bolscher. Bolscherova skupina vznikla přes 20 lety v Česku, kde za rok 2016 vykázala tržby 232 milionů Kč a zisk 19 milionů, pobočky má celkem v sedmi zemích včetně Ruska a zaměstnává asi 500 lidí.