V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Global Sports se pouští do hokeje, včetně NHL

Sportovní agentura Jakuba Dlouhého a Pavla Zíky po roce rozšířila záběr o další odvětví.

Tým agentury Global Sports. Foto: Jan Vítek

Tým agentury Global Sports, zleva nahoře Patrik Štefan a Vladimír Mizera. Foto: Jan Vítek

Rok od svého založení se pražská agentura Global Sports pouští do zastupování hráčů v dalším sportovním odvětví, hokeji. Tak hokejistům slibuje zajišťovat jak osobnostní práva, tak mimosportovní aktivity. „Připravujeme také kooperaci s jednou univerzitou,“ řekl dnes novinářům Vladimír Mizera, bývalý hokejista, který v Global Sports bude působit právě jako hokejový agent. Předtím spolupracoval se sportovní agenturou BPA. S firmou bude jako agent spolupracovat s Patrikem Štefanem, bývalým profihokejistou.

Patrik Štefan. Foto: Jan Vítek

Patrik Štefan. Foto: Jan Vítek

Agenturu Global Sports loni založili Jakub Dlouhý, majitel aktivační agentury Concept One a iniciátor sdružení Kotelna 55, a sportovní agent Pavel Zíka. Podle Dlouhého firma aktuálně zastupuje 102 fotbalistů pěti různých národností, za první rok uskutečnila 30 klubových přestupů. „Mezi zastupovanými máme několik desítek reprezentantů, nejen v Česku,“ podotkl Zíka. Global Sports dělají třeba i pro atletku Zuzanu Hejnovou, která nedávno účinkovala v kampaních tří velkých značek - Pilsner Urquell, Česká spořitelna a Škoda Auto. Gros záběru Global Sports nicméně zůstane ve fotbalu a hokeji.

Jak také Dlouhý řekl Médiáři, tým Global Sports se za první rok nijak zvlášť nerozrostl, nově přibyl kvůli hokeji zmíněný Mizera. Ve firmě dělají i Zíkovi synové David a Filip. Fotbalovým šéfskautem a vedoucím sportovního úseku Global Sports zůstává Martin Poustka, externím spolupracovníkem Global Sports i Concept One Alexandr Kliment, takzvaný business support má v gesci Aneta Rodingerová, také se zkušeností z Concept One.