V Cannes se rozdávali Lvi v kategorii Film Craft, ale na české práce se nedostalo. VMLY&R neproměnila ani jednu ze tří svých nominací. Zůstává ale jedinou českou agenturou, která své práce dostala na shortlist a další šanci má v kategorii PR. Grand Prix z kategorie Film Craft mají agentury Final Cut a Droga5 za kampaň pro noviny The New York Times. V soutěži Young Lions bohužel české týmy nedosáhly na první tři pozice v kategoriích Print ani Marketers.

Golf Channel bude vysílat LPGA Tour se Spilkovou

Klára Spilková. Foto: Martin Kabát

Klára Spilková. Foto: Martin Kabát

Placená sportovní televize Golf Channel nabídne turnaje s nejlepší českou golfistkou Klárou Spilkovou. Česká pobočka Golf Channelu získala práva pro vysílání nejprestižnější ženské golfové série světa LPGA Tour, a to na dva roky. „Účast Kláry Spilkové na LPGA Tour je historickým momentem pro český golf. Koupili jsme práva na všechny turnaje včetně takzvaných majorů,“ uvedl Pavel Poulíček, ředitel Golf Channel pro Česko a Slovensko. První turnaj, kterého se v nové sezóně Spilková zúčastní, se hraje v Austrálii od 7. do 10. února.

Golf Channel vlastní exkluzivní práva na mužské golfové série americkou PGA Tour, na European Tour a na major turnaje PGA Championship, US Open a poprvé bude vysílat The Open, na které měl v minulosti práva Nova Sport. Golf Channel provozuje společnost ATV CZ, kterou vlastní Petr Dědek. V Česku a na Slovensku vysílá 11 let, má i pobočky v Rumunsku a Maďarsku.