V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Golf Channel mění majitele, televizi koupil Dědek

Zleva Pavel Poulíček, Petr Dědek, Edita Hanušová

Zleva Pavel Poulíček, Petr Dědek, Edita Hanušová

Novým majitelem televize Golf Channel, vysílající pro Česko, Slovensko, Rumunsko a Maďarsko, se stal Petr Dědek, majitel developerské společnosti D+D Real a promotérské firmy Relmost, která pět let pořádá Czech Masters, golfový turnaj European Tour. Získal 100% podíl ve společnosti ATV CZ Milana Bíny, která televizi provozuje více než 10 let. Součástí akvizice je web Golfchannel.cz, v mediální skupině bude i Golfextra.cz, který založil a provozuje Relmost. „Televize zapadá do našeho konceptu rozvoje golfu v Česku,“ uvedl Dědek.

Obchod bude mít na starosti Edita Hanušová, která už v minulosti prodej reklamního času v Golf Channelu řídila, ředitele televize je Pavel Poulíček, známý jako moderátor z televize Nova. „Program stojí na přímých přenosech a na exkluzivním obsahu. To znamená na nejprestižnějších turnajích jako jsou majory, Ryder Cup, turnaje kategorie World Golf Championship, americká PGA Tour, European Tour. Víc využijeme knihovnu mateřského Golf Channelu, který nabízí lifestylové pořady, několik golfových akademií nebo dokumentární filmy. Chceme také vysílat světové ženské turnaje s českou účastí. Budeme rozšiřovat český komentář do všech přímých přenosů, zapojovat české hráče a v příštím roce plánujeme výrobu vlastních pořadů,“ přiblížil ředitel Poulíček.

Golf Channel zahájil své vysílání v roce 1995, sídlí v americkém Orlandu. Mezi zakladatele patřil slavný golfista Arnold Palmer. Své pobočky má kromě Česka ve Francii, Velké Británii, Japonsku, Thajsku, Tchaj-wanu, od loňského roku v Polsku a provozuje původní vysílání pro Latinskou Ameriku.