Sněmovna pátrá, kdo vynesl záznam z neveřejného říjnového semináře o České televizi, píšou Seznam Zprávy, v podezření jsou poslanci ANO. Záznam posléze ve dvou dílech na YouTube zveřejnil Luboš Xaver Veselý, externí moderátor Českého rozhlasu, zde první a zde druhý díl.

Gottwald přišel do Shoptetu, bude řídit projekt Obchodiště.cz

Jakub Gottwald

Jakub Gottwald

Do Shoptetu, platformy pro provoz e-shopů, zamířil Jakub Gottwald. Na starosti bude mít velkoobchodní platformu Obchodiště.cz. Ta je aktuálně katalogem firem, do budoucna s postupným rozšiřováním nabídky má fungovat fulltextově.

Gottwald v minulosti působil ve Slevomatu jako takzvaný city manager, předtím v Bageterii Boulevard, kde měl na starosti veškeré online aktivity a nastartování doručování jídla. Naposledy řešil propagaci Championtour.eu, která vozí globální celebrity především do Německa. Spoluzaložil eshop s českými rukodělnými destiláty Lihovarek.cz.

„Při jeho provozu jsem zjistil, jak šíleně komplikované je vůbec oslovit a dohodnout spolupráci s dodavateli. I proto jsem šel do Obchodiště, abych pomohl toto změnit,“ popisuje nový člen týmu Shoptetu.