Grada spustila online knihovnu Bookport

Knižní nakladatelství Grada majitele Romana Svitáka přišlo s projektem Bookport, online knihovnou, v níž lze za předplatné číst jakkoukoli knihu z nabídky přímo v prohlížečí nebo v mobilní aplikaci. Ceny abonmá začínají na 199 Kč za měsíc, respektive 1.999 Kč za rok, což ovšem nezahrnuje přístup k odborné literatuře. Ten lze pořídit za 299 Kč měsíčně (2.999 Kč ročně).

Kromě všech čtyř značek Grady (Cosmopolis, Bambook, Alferia) dodávají do Bookportu své tituly i nakladatelství Portál, Epocha, Vyšehrad, Galén či Jota. K dispozici je tak momentálně 3.500 knih všech žánrů. „Celý model lze přirovnat k Netflixu, ale pro knížky,“ říká manažer projektu Martin Sviták.  Uživatel Bookportu si může v aplikaci vytvářet vlastní knihovny (kolekce titulů), v knihách si přizpůsobit velikost písma, vyznačovat textové pasáže, vkládat poznámky či sdílet je s jinými uživateli. Aplikace rovněž nabízí fulltextové vyhledávání.

Jaromír Skopalík

Jaromír Skopalík

Jako ředitel rozvoje Grady působí od letošního jara Jaromír Skopalík, někdejší generální ředitel vydavatelství Bauer Media a později Vltava-Labe-Press. Poté, co koncem roku 2015 ve Vltava-Labe-Press skončil a následně neuspěl v kandidatuře na generálního ředitele Českého rozhlasu, pracoval v roce 2016 pro Prague International Marathon na projektu RunCzech.