Hudebník a producent Karel Vágner prodal vydavatelství Multisonic, píše E15. „Ve chvíli, kdy něco vydáte, visí deska během krátké doby někde na internetu,“ řekl, proč se firmy po 29 letech zbavil.

Grason hledá restauracím pracovní síly, má investici od The Funtasty

Spolumajitelé Grasonu Lukáš Strnadel z The Funtasty a Jarmila Kowolowská s Karlem Maříkem

Spolumajitelé Grasonu Lukáš Strnadel z The Funtasty, Jarmila Kowolowská a Karel Mařík

Nová služba Grason propojuje restauratéry se zájemci o krátkodobé práce v gastronomii, a to skrze mobilní aplikaci. Restaurace tak mají přístup k databázi prověřených lidí a možnost poptat jejich služby rychle a v množství i čase, které jim nejlíp vyhovují. Majitelé Grasonu Jarmila Kowolowská a Karel Mařík se před oficiálním uvedením na trh spojili s agenturou The Funtasty. Ta do společnosti investuje sedmimístnou částku, za kterou získá 20% podíl. „The Funtasty jsme si do týmu jako partnera vybrali proto, že nás přesvědčily reference z jejich dřívějších projektů, a protože nás bavily společné diskuse nad možnou budoucí podobou naší apky,“ říká Kowolowská.

V aplikaci si restaurace vytvoří svůj profil a pak už může volně procházet nabídky potenciálních zaměstnanců. Ti si naopak mohou volit mezi poptávkami jednotlivých restaurací. U každé poptávky je kromě data a typu práce uvedený třeba i vyžadovaný dress code. Zaměstnanci mají v aplikaci přehled o svém výdělku, který je podle Grasonu o 20 až 30 % nad průměrem v oboru. Kromě jednodenních záskoků nabízejí restaurace rovněž delší spolupráci na několik dní. Aplikace je k dispozici na Android i iOS.

V menu se nachází kompletní přehled poptávajících restaurací, případně možných zaměstnanců

V menu se nachází přehled poptávajících restaurací, případně možných zaměstnanců

Součástí nabídky je i popis práce a vyžaddovaný dress code

Součástí nabídky je i popis práce a vyžaddovaný dress code