Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Z grátis měsíčníku Zen je placený čtvrtletník

Se změnou periodicity se rozsah časopisu zvětšil ze 68 na 148 stran. Prodává se za 99 Kč.

Nová podoba časopisu Zen

Nová podoba časopisu Zen

Vydavatelství CN Invest Daniela Křetínského mění periodicitu svého lifestylového titulu Zen, který loni získala v balíku s deníkem E15 a dalšími tituly od Mladé fronty, a začalo ho prodávat. Z dosavadního měsíčníku, který byl přílohou E15, je od březnového čísla volně prodejný čtvrtletník. Stojí 99 Kč, místo dosavadních 68 má 148 stran, vyšel v nákladu 10.500 výtisků. Vydavatelství titul představuje jako magazín o moudrém životním stylu. Pod Mladou frontou Zen zakládal a vedl Jan Müller, v roce 2012 uvedl magazín i ruskou verzi, v roce 2014 anglickou.

Titul sestává z rozhovorů, autorských textů a esejů, portrétů, fashion story, fotografických materiálů a ilustrací, literárních a kulturních tipů a recenzí, receptů a návodů. Šéfredaktorkou zůstává Nora Grundová. „Informací nemusí být mnoho, ale musí být relevantní a musí se vztahovat k našemu životu,“ vymezila. Čtenářům chce zprostředkovávat „šťastný, pomalý a naplněný život nalezený v těch nejprostších věcech a okamžicích“.