Hackathon na kampaň na očkování bude v lednu

Hned začátkem roku chtějí odborníci ze 17 agentur pro stát vytvořit komunikační strategii.

Asociace komunikačních agentur (AKA), Asociace public relations (APRA), Česká eventová asociace (ČEA) a přední tuzemští experti na komunikaci se spojili s cílem společně zdarma připravit funkční kampaň na podporu očkování proti nemoci covid-19. Spolupracovat budou i s iniciativou Lékaři pomáhají Česku, která se stala odborným garantem projektu.

Součástí projektu je lednový hackathon, který se uskuteční „hned na začátku ledna 2021“ a z něhož má vzejít komunikační strategie a kreativní řešení kampaně. Akce proběhne za účasti předních expertů na komunikaci i odborníků na očkování. Výsledkem má být návrh komunikační strategie zahrnující reklamu, PR, digitální řešení i spolupráci s influencery, který tvůrci nabídnou státu.

Stát nezavedl jednotnou komunikaci směrem k veřejnosti ohledně covidu od března, kdy pandemie v Česku vypukla. Až v prosinci narychlo vypsal tendr na kampaň, který následně zrušil. Jednotlivé agentury mezitím začaly nabízet vlastní komunikační řešení.

„Iniciativy se účastní množství dobrovolníků z celkem 17 agentur spolu s vedením asociací AKA, APRA a ČEA. Všichni zapojení nabídli své poradenství a dlouholeté zkušenosti zcela zdarma z přesvědčení, že proočkování české populace a vybudování kolektivní imunity je klíčové pro zvládnutí pandemie a návrat společnosti k normálnímu životu,“ informovala výkonná ředitelka APRA a zároveň mluvčí iniciativy Pavla Mudrochová.

„Společně s kolegy z našeho oboru jsme se shodli na tom, že pomůžeme svými znalostmi a zkušenostmi k tomu, abychom se co nejrychleji vrátili k normálnímu životu a práci bez omezení vynucených pandemií covidu. Všichni v rámci této iniciativy pracujeme zadarmo. Naším cílem je společně připravit strategii osvětové kampaně, která bude informovat veřejnost o očkování proti covid-19. Proto jsme také aktivně oslovili představitele státu s nabídkou pomoci,“ doplnila mluvčí.

Komunikační agentury, které se chtějí podílet na kampani na podporu očkování proti covidu, se ve spolupráci s ministerstvem zdravotnictvím a s Úřadem vlády chystají zveřejnit první spot už v průběhu vánočních svátků, kdy má do Česka dorazit první vakcína.