Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Hanusová zástupkyní šéfredaktora Roklen24

Jitka Hanusová

Jitka Hanusová

Zástupkyní šéfredaktora ekonomického portálu Roklen24 je od ledna Jitka Hanusová, dosavadní editorka, jež v redakci působí od června 2015. Ve funkci střídá Kristýnu Rose, která se rozhodla víc věnovat rodině. „Postupně si vyzkoušela všechny pozice. Specializovala se na přípravu videoobsahu a hlavně moderování rozhovorů. Právě na kvalitu videa se nyní chceme zaměřit,“ podotkl k povýšení Hanusové šéfredaktor webu Jaroslav Průcha. „I proto jsme redakci od února rozšířili o další dva nové kolegy,“ dodal. Nově příchozí Igor Březina má pomáhat s produkcí videoobsahu, Karel Wolf se specializuje na kryptoměny.

Oborový zpravodajský web Roklen24 je součástí služeb skupiny Roklen, jež zahrnuje devizové směny a platby RoklenFx, služby Corporate Finance, obchodování s cennými papíry a investičními instrumenty či investiční crowdfundingovou platformu Fundlift. Název Roklen sestává z iniciál Rudolfa Ovčařího a části příjmení Jana Klenora, jeho vlastníků. Klenor je zároveň investorem vydavatelství Echo Media Dalibora Balšínka.