Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Hanzel povede novou digitální divizi Albatrosu

Do čela divize Albatros Media Digital se staví Břetislav Hanzel, dosavadní šéf Audiotéka.cz.

Břetislav Hanzel

Břetislav Hanzel

Největší knižní skupina na českém trhu Albatros Media, vlastník třinácti nakladatelství a čerstvě prodejců elektronických knih eReading.cz a Palmknihy, zakládá divizi Albatros Media Digital. Do ní soustředí veškeré své digitální aktivity. Manažerem divize bude Břetislav Hanzel, dosavadní generální ředitel prodejce audioknih Audiotéka.cz v Česku. V Audiotéce pracoval od roku 2011, kdy původně polskou službu přiváděl na český trh.

Pod novou digitální divizi nově spadají projekty eReading.cz a Palmknihy, prodejci elektronických knih, vývoj a distribuce mobilních a webových aplikací či služba self-publishingu. Do budoucna se má divize zaměřit i na možnosti spojené s produkty rozšířené reality a produkty virtuální reality, videoprodukty, herní produkty nebo využití technologií big data a umělé inteligence.

„Divize Albatros Media Digital vznikla kvůli stále naléhavější potřebě systematicky hledat a vyhodnocovat nové příležitosti na knižním trhu. Jejím posláním bude identifikovat také další možnosti využití produktů, služeb, zdrojů i know-how, které už v naší skupině máme,“ prohlásil generální ředitel Albatros Media Václav Kadlec.