Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Havel a spol. přicházejí s Premium Design Group

Jakub Křížek

Jakub Křížek

Kolem advokáta Jaroslava Havla, který dal dohromady skupinu investorů Czechoslovak Premium Brands s projekty Premium Fashion Brands a Premium Media Group, se zformovala další investice. Od září je na trhu Premium Design Group, zaměřená na bytový design, s cílem zastřešit uskupení špičkových výrobců a dodavatelů vybavení domů pro nejnáročnější klientelu a zároveň konsolidovat československý trh s prémiovým interiérovým i exteriérovým vybavením, který skupina momentálně vidí jako stále značně fragmentovaný.

Za projektem stojí kromě Havla jako investoři Jan FidlerPetr Němec z developerské skupiny Sebre a Jakub Křížek, dlouholetý partner Venture Investors Corporate Finance, který bude zároveň generálním ředitelem nové skupiny. Ta funguje právě pod mateřským uskupením Czechoslovak Premium Brands.

Premium Design Group navazuje na stávající Havlovu investici do prodeje luxusních kontinentálních postelí a směřuje k vytvoření silného portfolia společností v oblasti výroby a prodeje prémiového vybavení domů a bytů. Kromě Česka a Slovenska, kde chce být do tří až pěti let lídrem segmentu, bude skupina působit i v dalších zemích střední a východní Evropy a má ambice prosadit se s jednou až dvěma společnostmi v globálním měřítku. „Rovněž plánujeme rozvíjet úzkou spolupráci s domácími úspěšnými designéry,“ doplnil Křížek.