HBO odvysílá 16. ledna předávání Zlatých glóbů 2012, opět je uvede Ricky Gervais

V noci z 15. na 16. ledna od 2 hodin ráno půjde na českém HBO přímý přenos slavnostního ceremoniálu 69. ročníku udílení Zlatých glóbů, filmových a televizních cen udělovaných Asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu. Zkrácený záznam pak dá v úterý 17. ledna od 19 hodin.

Večerem bude stejně jako loni, kdy jeho velmi kousavě vtipný výkon vzbudil velké kontroverze, provázet britský komik Ricky Gervais. O český komentář se postarají František Fuka a Tomáš Baldýnský.

HBO v lednu uvádí také několik premiér filmů a dokumentů.

FILMY

Mé nové Já (Enlightened) - komediální seriál z produkce HBO, ironicky polemizující s kultem štěstí a úspěchu. Hlavní postavou je reprezentantka firmy pro zdraví a krásu Amy (Laura Dernová), jež se vzhledem k enormnímu pracovnímu vytížení nervově zhroutila a po léčbě na Havaji se pokouší obnovit svou problematickou existenci.
Premiéra: od 3. ledna každé úterý, 21.00

Protiúder (Strike Back) - desetidílný britský seriál líčí riskantní akce tajné protiteroristické organizace. Jejími klíčovými členy a hlavními postavami dramatu jsou britský seržant Michael Stonebridge (Philip Winchester) a bývalý americký voják Damien Scott (Sullivan Stapleton).
Premiéra: od 3. ledna každé úterý, 21.30 a 22.15 (vždy dvě epizody)

Škola života (An Education) - americko-britská hořká retro komedie ze 60. let, inspirovaná vzpomínkovým textem novinářky Lynn Barberové, o šestnáctileté středoškolačce Jenny (Carey Mulliganová), jež sní o studiích na univerzitě v Oxfordu. Scénář napsal Nick Hornby, známý jako autor knižní předlohy filmu Jak na věc.
Premiéra: neděle 22. ledna, 20.00

Počátek (Inception) - velkolepá akční sci-fi režiséra Christophera Nolana si pohrává s myšlenkou ovládnutí lidského podvědomí prostřednictvím průniku do snů. Na tuto činnost se specializuje lupič myšlenek Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) se svým týmem.
Premiéra: neděle 29. ledna, 20.00

DOKUMENTY

Prudencina hudba (Music By Prudence).
Premiéra: čtvrtek 19. ledna, 22.15

Umění odpadu (Waste Land).
Premiéra: čtvrtek 26. ledna, 21.40

ONLINE ARCHIV HBO OD

Další český dokument z cyklu Bez cenzury je věnován dvojici nonkonformních umělců ze severočeského Litvínova. První si říká Em Rudenko, prohlašuje se za bývalého ukrajinského dělníka a je autorem absurdních básní. Druhý - užívající pseudonym Xavier Baumaxa - je originální písničkář, jenž svou tvorbu zakládá na parodiích zprofanovaných žánrů, karikaturách celebrit a zesměšňování předsudků. Režisér Vladimír Michálek sledoval aktéry svého snímku více než dva roky.