V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

HBO uvede původní kriminální seriál Pustina

Scenárista Štěpán Hulík napsal osmidílné drama ve stylu skandinávských kriminálek.

Jaroslav Dušek v seriálu Pustina. Foto: HBO

Jaroslav Dušek v seriálu Pustina. Foto: HBO

V neděli 30. října bude mít na placené televizi HBO premiéru nové kriminální drama Pustina. Osmidílný seriál z prostředí severních Čech natočil Ivan Zachariáš a Alice Nellis, v hlavních rolích jsou Zuzana Stivínová, Jaroslav Dušek, z mladých pak Oskar Hes, Janek Gregor či Eliška Křenková. Scénář napsal Štěpán Hulík, natáčela Nutprodukce a Etamp Film, tedy tým, který pro HBO dělal už na oceňované trilogii o Janu Palachovi Hořící keř. První díl Pustiny bude na HBO ke zhlédnutí zdarma.

Nový seriál uvede HBO Europe napříč Evropou - od 30. října bude kromě Česka a Slovenska ke zhlédnutí také v Maďarsku a ve skandinávských zemích (Dánsko, Norsko, Finsko, Švédsko), týden nato následuje Bulharsko, Chorvatsko, Makedonie, Srbsko a Slovinsko, nakonec 20. listopadu přijde premiéra v Rumunsku.

Kriminální drama Pustina je nejnovějším počinem v řadě původních, velkoryse pojatých cyklů z produkce HBO Europe. V Česku a na Slovensku navazuje na zmíněný Hořící keř, vztahový komediální seriál Až po uši, seriál-thriller Mamon a dvě sezóny psychologického seriálu Terapie