Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

HBO začíná natáčet druhou řadu seriálu Terapie

První klapka druhé řady Terapie padne dnes. Foto: HBO

První klapka druhé řady Terapie padne dnes. Foto: HBO

Dnes, v pondělí 14. května padne první klapka natáčení druhé řady seriálu Terapie české pobočky placené televize HBO. Ta první řadu o 45 dílech vysílala od loňského října a chce navázat na její úspěch. „Terapie přinesla HBO jak nárůst sledovanosti, tak růst prodejů předplatného,“ podotkl Ondřej Zach, generální ředitel HBO ČR. Druhá řada má mít 35 částí.

Hlavní roli bude dál hrát Karel Roden coby psycholog, jeho novými pacienty se stanou Tereza Brodská (ztvární úspěšnou a energickou spolumajitelku právnické firmy), Kateřina Winterová a David Švehlík (manželský pár s problematickým synem), Tereza Voříšková (studentka architektury), Jiří Ornest (bývalý disident, nyní podnikatel). Ve vedlejších rolích zahrají Zuzana Bydžovská, Petra Špalková a Matěj Hádek.

V nových epizodách se diváci podruhé setkají s Kamilou Magálovou (psychologova mentorka Dita), Klárou Melíškovou (manželka Alice), Janem Cinou a Berenikou Kohoutovou (syn a dcera) a Jiřím Štěpničkou (otec vojáka Igora).

Hlavním dramaturgem druhé řady je Iva Klestilová, která v první sérii psala příběh zdravotní sestry Sandry v podání Táni Pauhofové. Původní režijní tým (Petr Zelenka, Jaroslav Fuit a Marek Najbrt) obohatila Lenka Wimmerová, jež bude supervizorem celého projektu.

Scénáře jednotlivých epizod napsali Iva Klestilová, Lenka Wimmerová, Robert Geisler a Petr Zelenka. Seriál bude opět snímat kameraman Alexander Šurkala, produkci znovu zajistí společnost Stillking Films. Architekta Ondřeje Nekvasila vystřídal Jan Vlček, který spolupracoval například na snímku Okresní přebor: Poslední zápas Pepika Hnátka či na punkovém retru Dont stop.