Piráty iniciovaný bod čtvrteční schůze poslaneckého volebního výboru, týkající se sporu o reportáž Janka Kroupy o Agrofertu, oproti úterní schůzi příslušné senátní komise nové argumenty nepřinesl. Nad rámec známého řekl generální ředitel René Zavoral jen, že ve veřejnoprávním rádiu zruší část tabulkových míst a že kromě předžalobní výzvy od Agrofertu registruje rozhlas i další, rovněž na Kroupovu reportáž, a to z roku 2015. Reportér Kroupa se schůze neúčastnil.

Helena Vondráčková má vlastní internetové rádio Vodopád. Hraje jen její skladby

Zpěvačka osobně dohlíží na sestavování playlistu.

Webové rádio Vodopád

Webové rádio Vodopád

Zpěvačka Helena Vondráčkova se propaguje vlastním internetovým rádiem na radioportálu ABradio.cz. Webový proud nese název Vodopád, hraje výhradně písně Vondráčkové, k počátečním 640 písním budou postupně přibývat další.

Vondráčková za svou kariéru nahrála 86 sólových alb a natočila zhruba 2 tisíce skladeb.

Do vysílání svého internetového rádia zařadila kompletní zahraniční alba, která v České republice nikdy nevyšla. Namluvila do něj zdravice, sloužící jako předěly. Součástí programu jsou i záznamy jejích koncertních vystoupení. Zpěvačka osobně dohlíží na sestavování playlistu.

„V delším časovém horizontu, až se rádio zaběhne a jeho provoz bude bezproblémový, jsou plánované krátké tématické bloky,“ uvádí se na oficiálním webu Vondráčkové.

Vysílání je nabízeno ve formátu WMA ve třech kvalitách – 32, 64 a 128 kbps.

Vondráčková následuje příkladu baviče a imitátora Vladimíra Hrona, který dva roky provozoval své HRONrádio. Ze studia ve svém bytě přitom sám vytvářel playlist, do vysílání zařazoval záznamy vlastních hereckých vystoupení. Některé pořady živě moderoval.

Portál ABradio.cz, patřící rozhlasovému konglomerátu Media Bohemia (rodiny rádií Blaník, Fajn radio, Rock Radio, Hitrádio), provozuje internetové proudy písní skupin Olympic či No Name či některých zahraničních.