Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Herní aplikaci Road to Hell 3D českého vývojáře si po světě stáhlo do mobilů už 5 milionů lidí

Za úspěšnou automobilovou hrou stojí český vývojář Petr Medek a jeho tým Jollybox. Aplikace je zdarma.

Road to Hell 3D

Road to Hell 3D

Automobilová závodní hra Road to Hell 3D pro mobilní telefony Nokia dnes dosáhla hranice 5 milionu stažení. Stojí za ní český vývojář Petr Medek a jeho tým Jollybox. Celkem si hru stáhli lidé z 211 států světa a v 119 z nich má Road to Hell 3D už více než tisícovku hráčů.

Největší zájem o českou herní aplikaci je v Indii, kde ji hraje téměř 1,2 milionu hráčů. Na druhém místě je s velkým odstupem a 300 tisíci hráči Turecko, v těsném závěsu se čtvrt milionem stažení Vietnam. Češi se na celkovém počtu podílí jen 0,5 procenty – s necelými 25 tisíci uživatelů se umístili až na 36. místě za Kostarikou a Kolumbií a před Marokem a Venezuelou.

Z Evropy Road to Hell 3D nejčastěji hrají Italové (190 tisíc hráčů), v Jižní Americe Brazilci (přes 170 tisíc hráčů), v Severní Americe Mexičané (přes 135 tisíc hráčů), v Africe Egypťané (téměř 80 tisíc hráčů) a populární je také v Austrálii (60 tisíc hráčů).

Z exotických míst pak v žebříčku figurují země jako Kiribati, Wallis a Futuna (ostrovy v Jižním Pacifiku) nebo Montserrat (ostrov v Karibském moři), kde si hra našla jednoho hráče.

Trojrozměrný simulátor automobilových závodů není Medkovou jedinou aplikací, úspěchy slaví i se sérií slovníků KODi. A v minulosti také jako první dosáhl hranice milionu stažení na Ovi Obchodu, online obchodě s aplikacemi pro mobily Nokia.

„Když jsem vyvíjel první verzi Road to Hell 3D, nenapadlo by mě, že zrovna mou hru bude v Indii hrát víc lidí, než má Praha obyvatel,“ komentoval Petr Medek z Jollyboxu.

Road to Hell 3D, jak říká, vytvořil jako kombinaci toho nejlepšího ze všech závodních her. „Need for Speed nabízela skvělou hratelnost, TrackMania zase výborné online zázemí a dnes již legendární hra Stunts jednoduchý editor tratí, díky kterému vás závody nikdy neomrzely. No a Road to Hell 3D všechny tyto funkce konečně přinesla najednou,“ dodává.