„Heydricha“ má na triku nejspíš Outbreak

Likérka Granette & Starorežná Distilleries se zlobí kvůli příspěvku na Facebooku.

Stará myslivecká v novém

Stará myslivecká

Agenturou, která „pustila“ na facebookový profil Staré myslivecké citát někdejšího říšského protektora Reinharda Heydricha o české povaze, je s největší pravděpodobností Outbreak. Právě Outbreak byl totiž vybrán producentem Staré myslivecké, likérkou Granette & Starorežná Distilleries, pro digitální aktivity této značky. Agentura ani klient tuto informaci nepotvrdili, ale ani nevyvrátili.

„Musím vás odkázat na mluvčího Granette & Starorežná Distilleries, protože jsem slíbil klientovi, že se k této věci nebudeme vyjadřovat,“ uvedl pro Médiář spolumajitel Outbreaku Dan Farkaš, který má Starou mysliveckou na starost.

Marketingový ředitel Granette & Starorežná Distilleries Jan Doležel už dříve pro E15.cz uvedl, že jméno agentury nebude uvádět, ale že daný příspěvek zařadila na Facebook bez klientova schválení. Post dala likérka ze svých sociálních profilů stáhnout a distancovala se od něj. Podle informací E15.cz, který na věc upozornil jako první, klient kvůli tomuto příspěvku „pravděpodobně ukončí s agenturou spolupráci“.

Mluvčí likérky Petr Maxa Médiáři potvrdil, že likérka se od zmíněného příspěvku distancuje s tím, že nebyl vedením společnosti schválen, ale jinak nechtěl věc víc komentovat. 

Co se psalo na Facebooku

„ ‚Nordického, germánského člověka přesvědčíte, nebo zlomíte. Čecha, slovanského člověka, lze jen těžko přesvědčit, vždy se ohne, nikdy ho nezlomíte. A když ho přestanete ohýbat a pustíte jej, tu se zase vzpřímí, zase tu stojí a znovu je vám protivníkem. A ještě k tomu pořád dělá vtipy. Češi jsou smějící se bestie,‘ řekl o naší povaze Reinhard Heydrich, zastupující Říšský protektor Čech a Moravy. Co myslíte, trefil se?“

Tento příspěvek se objevil na facebookovém profilu Staré myslivecké 31. srpna s vizuálem tohoto nápoje a s heslem Češi jsou smějící se bestie.