Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Místopředseda Hindls v Radě ČT skončil

Richard Hindls. Foto: Česká televize

Richard Hindls. Foto: Česká televize

Bývalý rektor pražské Vysoké školy ekonomické Richard Hindls ukončil tento týden své členství v Radě České televize. Poslanci ho totiž před pár týdny zvolili členem Národní rozpočtové rady. Členství ve obou zmíněných radách je neslučitelné. Hindls působil v Radě ČT skoro čtyři roky, od jara 2014. Záhy po vstupu do rady se stal jejím místopředsedou, dvouletou funkci obhájil předloni.

Rada České televize má být ze zákona patnáctičlenná. Na uvolněné místo po Hindlsovi poslanecká sněmovna vypsala novou volbu, stejně jako na dvě neobsazené pozice v Radě Českého rozhlasu. Návrhy je možné podávat do 2. března. Schyluje se také k volbě tří radních České tiskové kanceláře.