Redakce zpravodajství České televize přichází s novou formou zpravodajského obsahu – komiksem. Každý den přidá nový. Obrazové příběhy vznikají ve speciálních aplikacích podle reportáží odvysílaných v pořadech ČT a cílem je přilákat především mladší generaci. Výrobit jeden díl trvá několik hodin, na projektu se podílí šest lidí – redaktoři, editoři, grafici a korektorky.

Místopředseda Hindls v Radě ČT skončil

Richard Hindls. Foto: Česká televize

Richard Hindls. Foto: Česká televize

Bývalý rektor pražské Vysoké školy ekonomické Richard Hindls ukončil tento týden své členství v Radě České televize. Poslanci ho totiž před pár týdny zvolili členem Národní rozpočtové rady. Členství ve obou zmíněných radách je neslučitelné. Hindls působil v Radě ČT skoro čtyři roky, od jara 2014. Záhy po vstupu do rady se stal jejím místopředsedou, dvouletou funkci obhájil předloni.

Rada České televize má být ze zákona patnáctičlenná. Na uvolněné místo po Hindlsovi poslanecká sněmovna vypsala novou volbu, stejně jako na dvě neobsazené pozice v Radě Českého rozhlasu. Návrhy je možné podávat do 2. března. Schyluje se také k volbě tří radních České tiskové kanceláře.