Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Ekonom Kovanda přešel z Roklenu do Cyrrusu

Makroekonomické analýzy makléřské společnosti dostal na starost Lukáš Kovanda.

Lukáš Kovanda

Lukáš Kovanda

Hlavním ekonomem makléřské společnosti Cyrrus se od ledna stává Lukáš Kovanda, který donedávna působil ve stejné pozici u finanční skupiny Roklen. V Cyrrusu bude mít na starost zejména tvorbu makroekonomických analýz a prognóz a jejich komunikaci klientům i širší veřejnosti.

„Jeho zkušeností hodláme využít v rámci posílení našeho analytického zázemí,“ říká ke Kovandovu angažmá předseda představenstva společnosti Cyrrus Martin Kozumplík

Kovanda je činný i v oblasti akademické a vědecké. Přednáší na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické, řadí se ke členům vědeckého grémia České bankovní asociace a zasedá ve správní radě Institutu ekonomického vzdělávání. 

Cyrrus je licencovaným obchodníkem s cennými papíry a jednou z největších makléřských společností v Česku.