V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

HN: Babiš zvažuje spolupráci s televizí Pohoda Pařízka a Železného

  • ČTK
  • 20. 09. 2012 10:06

Podnikatel a politik Andrej Babiš zvažuje spolupráci s TV Pohoda, kterou vlastní podnikatel Radim Pařízek spolu s bývalým ředitelem televize Nova Vladimírem Železným. Píší to dnešní Hospodářské noviny. Babiš nedávno oznámil, že chce spustit vlastní regionální televizi, a spolupráce jeho mediální společnosti AGF Media s TV Pohoda by podle deníku mohla být jednou z cest, jak toho dosáhnout.

„Hovoříme s panem Pařízkem a panem Železným. Zda se ale dohodneme, není jasné. Je to zcela otevřené,“ řekl deníku místopředseda představenstva AGF Media Vladimír Junger. Babišova společnost podle něj jedná i s dalšími firmami a uvažuje také o vytvoření vlastní televizní stanice, píší Hospodářské noviny.

Již dříve Babiš řekl, že jeho televizní kanál vznikne na základě regionálních zpravodajských týdeníků 5+2 dny, které zdarma vydává AGF Media. Naposledy mluvil o vlastní televizi, když kritizoval, že mu byl zakázán přístup do pořadu Máte slovo veřejnoprávní České televize.

Babiš chce do svého mediálního portfolia zařadit také web, projevil zájem o koupi skupiny Centrum Holdings, která provozuje portál Aktuálně.cz.