V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Hodinářství Koscom prodává exkluzivně značky Czapek Genève a Tutima Glashütte

Pražská prodejna hodinek Koscom v pražské kancelářské budově Florentinum od 13. prosince prodává exkluzivně značku švýcarských hodinek Czapek Genève. Koscom nabízí pět typů hodinek švýcarské značky, v ceně od 218.000 do 500.000 Kč. Od 18. prosince má Koscom exkluzivně také německou značku hodinek Tutima Glashütte.

Hodinky značky Czapek Genéve

Hodinky značky Czapek Genève

Hodinky značky Czapek Genéve

Hodinky značky Czapek Genéve

Značka Czapek Genève je historicky spjatá s Českem, protože její zakladatel, hodinář Franciszek Czapek se narodil v roce 1811 ve východočeské Jaroměři. Protože byl původem Polák, podílel se na polském povstání proti Rusku, po jeho neúspěchu uprchl do švýcarské Ženevy. Tam už jako Francois Czapek v roce 1839 s dalším polským exulantem Antoni Patkem založil značku Patek, Czapek & Cie. Oba zakladatelé se později rozdělili, značka se přejmenovala na Czapek & Cie a po Czapkově smrti značka zanikla.

K jejímu opětovnému založení došlo v roce 2011, kdy si trojice hodinářských nadšenců značku Czapek & Cie pro označení firmy a Czapek Genève pro označení hodinek registrovala. V listopadu 2015 byl představen první model založený na kapesních hodinkách od Czapka, pocházejících zhruba z roku 1850. Pro zafinancování firmy se zakladatelé rozhodli jít cestou crowdfundingu. „Když do vás investují společnosti, musíte neustále něco vykazovat a je na vás tlak. Takto máme volnější ruce a můžeme se starat o zdravý růst značky,“ řekl šéf značky Xavier de Roquemaurel. Z Čechů značku podporuje bývalý fotbalista Patrik Berger, finančník Jan Sýkora či kníže Lobkowicz.  

Značka hodinek Tutima Glashütte

Značka hodinek Tutima Glashütte

Značka hodinek Tutima Glashütte

Značka hodinek Tutima Glashütte

Značka Tutima Glashütte byla založena v roce 1927 v německém městě Glashütte. Během války začala vyrábět svůj nejslavnější produkt -  hodinky pro piloty. Kvůli válce se musela továrna přestěhovat do dolního Saska. Když v roce 1989 padla železná opona, zahájil Dieter Delecat, výkonný ředitel značky, přesun zpět do Glashütte. Současně se stávající továrnou byla založena nová, která zahájila výrobu v roce 2008. Značka má pět produktových řad - Saxon One, M2, Grand Flieger, Patria a Tempostopp. Koscom nabízí vybrané zástupce každé z řad.