Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Hokejisté Vrbata a Koreis mají magazín Bez frází

Radim Vrbata a Jakub Koreis zakládají web, edituje ho František Suchan z deníku Sport.

Web Bez frází

Web Bez frází

Profesionální hokejisté Radim Vrbata a Jakub Koreis se vydávají do mediální oblasti. V pondělí 17. října spustí internetový magazín Bez frází. Ten má přinášet „nevšední sportovní příběhy“. Vrbata a Koreis novinku zaštiťují, o chod projektu se bude starat František Suchan, bývalý redaktor deníku Sport. Většinu původních fotografií obstarává Jana Mensatorová, marketing si vzala na starosti Hana Švábová, známá z agentur H1.cz či Social Pie, ve sportovním prostředí působila na pozici social media strategist pro HC Verva Litvínov či manažerky marketingu a komunikace Evropské hokejové univerzitní ligy.

„Vznik magazínu Bez frází byl inspirován úspěšnými internetovými projekty v Česku i zahraničí, hodlá sázet na kvalitu a čistý design bez bannerové reklamy,“ přibližuje Švábová. „Projekt je financován z našich vlastních zdrojů, protože si chceme udržet čistotu designu. Do budoucna máme vymyšlené cesty k financování, prvotní je pro nás ale získat publikum,“ doplnila pro Médiář. „Otevřenost sportovních osobností, na jakou jinde nenarazíte, a minimální úloha mediálních prostředníků, to je to, na co hodláme sázet. Čtenář dostane autentické myšlenky podané vlastními slovy úspěšných sportovců, kteří každý z příspěvků orazítkují vlastnoručním selfie.“

Na startu magazín zveřejní sedm úvodních příběhů, další mají průběžně přibývat každý týden. Redakce komunikuje také přes Facebook, Twitter a Instagram. „Sportovní zpravodajství je v Česku na vysoké úrovni, nechceme a ani nemůžeme mu konkurovat, vidíme však příležitost vyprávět mnohdy neznámé a inspirativní příběhy, které jsou schované za góly a medailemi a v jiných médiích na ně třeba ani není prostor. I naše země má nekonečno podobných námětů,“ věří editor Suchan.

Radim Vrbata

Radim Vrbata

„Chceme ukázat sportovce z jiného pohledu, než jen jako stroje na výkon, přiblížit veřejnosti jejich životní osudy, nechat je vyprávět, čím si prošli a co stojí za jejich kariérami. Tak, aby je čtenáři viděli nejen jako úspěšné medailisty z velkých soutěží, ale i jako normální lidi,“ říká Vrbata, který odehrál už skoro tisícovku zápasů v NHL.

Jakub Koreis

Jakub Koreis

„Za pomoci příkladů těch, kteří si něčím prošli, chceme taky ukázat mladým lidem, nejen přímo sportovcům, kudy vede cesta na vrchol,“ doplňuje Koreis, jedna z výrazných tváří domácí extraligy.