Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Hokejový šampionát v nových médiích ČT: hybridní vysílání, online přenosy, komentátoři na Twitteru

Aplikace HbbTV České televize

Aplikace HbbTV České televize

S velkou sportovní událostí opět přicházejí inovace v televizním vysílání: veřejnoprávní Česká televize s nadcházejícím mistrovství světa v hokeji startuje tzv. hybridní vysílání - doplňkové aplikace v systému HbbTV přímo na televizní obrazovce. První takové aplikace v Česku začaly minulý týden fungovat v síti UPC.

Aplikaci, kterou ČT plánuje spustit zítra 4. května, kdy šampionát začne, má začít „novou éru interaktivity v televizním prostředí“. Diváci s příslušným technickým vybavením díky ní budou moci během zápasu vyvolávat dálkovým ovladačem na obrazovce informace o týmu, sestavách, hráčích, statistiky či program zápasů.

Novou podobu dostane teletext, ve formě tzv. Superteletextu.

Web mshokej.cz

Web mshokej.cz. Kliknutím zvětšíte

ČT už také spustila hokejový web www.mshokej.cz. Vlastní internetová práva pro území České republiky, na web díky tomu dá živé přenosy všech zápasů českého týmu. Doplní je živý proud komentářů ze sociálních sítí v reálném čase.

Na internetu hodlá ČT „monitorovat náladu fanoušků během zápasu prostřednictvím grafu nazvaného emociogram“. V anketě během šampionátu budou moci fanoušci hlasovat o nejslavnější gól ve 103 roky dlouhé historii národního mužstva.

Úprav doznaly i aplikace ČT4 - na hlavních platformách iOS, Android, Windows Phone 7 a Symbian bude v nabídce rubrika MS hokej.

Robert Záruba a další komentátoři vstoupí na sociální síť Twitter [viz twitter.com/CT4sport/redaktoři], kde budou publikovat své postřehy, podobně jako na facebookové stránce ČT4.