Hollywood Classic spouští videotéku Ivio, reklamu prodává Ringier

Nabídka videotéky Ivio

Nabídka videotéky Ivio

Filmový distributor Hollywood Classic Entertainment spustil online videotéku Ivio, s nabídkou víc než tisícovky filmů a seriálů všech žánrů z produkce amerických studií Walt Disney/ABC Universal, Fox a britské BBC. Nabídne také české filmy jako třeba Tobruk, konkrétní tuzemské kontraktory zatím neprozradil.

„Je to vyslyšení veřejnosti, která má hlad po filmech, stále je sledují, i když si nekupují dévédéčka,“ prohlásil dnes před novináři generální ředitel Hollywood Classic Entertainment Martin Paleček. Videotéka je podle něj lokálním počinem společnosti, ta jej chce rozšiřovat do sousedních zemích, hlavně na Slovensko a do Maďarska. Projekt se propaguje tváří herce a režiséra Jiřího Mádla.

„Jsme jen další médium. Pro producenty to neznamená ušlý zisk. Ušlý zisk je pirátství,“ zaznělo od technického šéfa.

Služba je k dispozici pro stolní počítače, mobily i tablety. Mobilní aplikace má být do dvou týdnů  ke stažení pro iOS (iPad, iPhone), do měsíce má přijít verze pro Android, následovat mají aplikace pro chytré televizory.

Snímky na Iviu lze přitom sledovat zdarma s reklamními spoty před a uvnitř, anebo za poplatek. Jak zástupci služby řekli na dotaz Médiáře, prodej reklamy probíhá externě, má je na starosti vydavatelství Ringier Axel Springer. Volba na Ringier padla proto, že Hollywood Classic Entertainment s Ringierem spolupracoval na vydávání příbalových DVD k novinám a časopisům z produkce tohoto vydavatelství.

Nabídka Ivia je v závislosti na typu licence rozdělena do tří skupin:

  • přístupné zdarma (zhruba 700 titulů) v SD kvalitě a prokládané reklamami, anebo za 29 Kč bez reklam
  • prémiový účet za 39 Kč za den, 99 Kč za týden, 189 Kč za měsíc, 499 Kč za tři měsíce a 1.999 Kč za rok
  • žhavé novinky za 49 Kč za kus v nižší kvalitě, za 69 Kč za kus ve vyšší kvalitě obrazu

Filmy jsou v původním znění i s dabingem, do dvou měsíců by měly být všechny snímky osazeny také titulky. K dispozici má být víc jazykových stop zvuku.

Sdílejte