Redakce zpravodajství České televize přichází s novou formou zpravodajského obsahu – komiksem. Každý den přidá nový. Obrazové příběhy vznikají ve speciálních aplikacích podle reportáží odvysílaných v pořadech ČT a cílem je přilákat především mladší generaci. Výrobit jeden díl trvá několik hodin, na projektu se podílí šest lidí – redaktoři, editoři, grafici a korektorky.

Home Credit splátky připomíná aplikací, zatím jen na Androidu

Poskytovatel půjček Home Credit spustil mobilní aplikaci pro své klienty. S ní si mohou udržet přehled, jakou částkou disponují nebo do kdy zaslat další splátku, aniž by se museli přihlašovat přes webové rozhraní firmy.

Aplikace nabízí přehled všech kreditních karet od Home Creditu a jeho partnerů včetně zobrazeného zůstatku. Nechybí ani historie transakcí s informacemi o místě transakce. Uživatelé mohou přes aplikaci řešit i splátky. Home Credit jim automaticky ukáže výši té nadcházející i do kdy ji je třeba zaslat. Bankovní převod pak lze provést přímo v apce. Na poslední kartě mohou klienti Home Creditu najít i věrnostní programy od partnerů firmy.

Aplikace Home Credit je zabezpečená přihlašováním pomocí hesla nebo otisků prstu. Zatím existuje pouze varianta pro Android s uvedenými základními funkcemi, které budou autoři v nadcházejících měsících rozšiřovat.