HoppyGo umožňuje sdílet nevytížená auta pomocí mobilu

HoppyGo umožňuje snadné a levné sdílení aut

HoppyGo umožňuje snadné a levné sdílení aut

Aplikace HoppyGo umožňuje pronajímat auta, aby vydělávala i v čase, kdy je jejich majitelé nepotřebují. Česká auta totiž až 95 % času parkují. Aplikaci vyvinula firma Creative Dock, která spolupracuje s pojišťovnou Allianz a automobilkou Škoda. Zapůjčení auta je plně pojištěné, lidé si na pronájmech mohou vydělat i několik tisíc korun měsíčně. Aplikace je dostupná pro mobilní telefony s operačními systémy Android a iOS. V současnosti je v ní dostupných přes 100 aut a proběhlo už několik desítek zápůjček.

„HoppyGo je služba, která propojuje lidi, kteří potřebují auto, s těmi, kteří jim ho mohou půjčit. HoppyGo nabízí službu mobility všem. Navíc si půjčíte přesně takové auto, jaké v tu chvíli potřebujete, a levněji než při standardním pronájmu. Třeba na míru na nákupy do Ikea. HoppyGo je přirozeným krokem v rychle rostoucí sdílené ekonomice. Čím dál tím víc lidí si uvědomuje, že je rozumnější auta nevlastnit a sdílet je s ostatními uživateli. Díky komplexnímu pojištění rizik je toto řešení navíc velmi bezpečné. HoppyGo je pro nás cesta, jak ulevit městům i lidem v nich,” říká ke spuštění HoppyGo šéf služby Edward Meegan.

Auto si mohou půjčit lidé starší 21 let. Prakticky to funguje tak, že majitel vozu v aplikaci nastaví, kdy je auto volné. Zájemce se půjčujícímu ozve, a když ten poptávku schválí, domluví si předávku vozu. Aplikace umožňuje oboustranné hodnocení. Majitel vozu může ohodnotit chování zákazníka a ten naopak bude moci popsat stav auta a přístup jeho vlastníka. Přes HoppyGo můžou být půjčovány vozy mladší dvaceti let. Cenu za půjčení si určuje sám majitel. HoppyGo si z ceny půjčovného účtuje 20% provizi. Součástí ceny je i plné pojištění, které poskytuje partner aplikace, pojišťovna Allianz.